У Дніпрі на виставці показали фото та анкети розкуркулених земляків
Днями у Дніпропетровському національному історичному музеї відкрилася нова велика виставка «Час пам’ятати: діти та суспільство в умовах тоталітарного режиму». На виставці представлені документи, фото та інсталяції, які відтворюють атмосферу 1920—1950-х років.
Відвідувачі дізналися про діяльність отаманів в краї періоду Визвольних змагань. Мали нагоду ознайомитись із списками «відповідачів» сіл. Кочережки та Богданівка, примусово зобов’язаних радянською владою доносити на односельців. Побачити фото й анкети розкуркулених земляків та дізнатися, де можна пошукати своїх репресованих предків. Розповідають деталі на фейсбук-сторінці музею.
Гості музею дізналися про долі дітей, батьки яких були розкуркулені та вислані, або розстріляні за антирадянську діяльність, загинули під час штучних голодів 1921-1923 рр., 1946-1947 рр., Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. Зокрема, матеріали експозиції розповідають, як відбувалося виховання любові до радянської влади в школах та дитячих будинках.
Відвідувачі мали нагоду уявити, в якій ситуації морального вибору опинялися голови колгоспів, уповноважені, вчителі, студенти, яких у примусовому порядку залучали до хлібозаготівель, та побачити як різні люди поводилися в тих жахливих обставинах.
Фото О. Шпака.