У Дніпрі презентували незвичну скульптуру (фото)

У Дніпрі з’явилася артінсталяція, що візуалізує та відтворює його звуки, пов’язані зі спогадами та відчуттями його містян. Вона є однією із семи у проєкті «Звуки Міста», який ініціювали до 30-ї річниці Незалежності України.

«Ми з дніпрянами ретельно збирали ці звуки міста. За допомогою цифрових технологій вони перетворилися на форму. Цю форму на виробництві було перетворено в скульптуру. Кольори обрані також за асоціаціями дніпрян. Помаранчевий – це металургія, заводи. Зелено-синій символізує хвилі Дніпра. Скульптура виготовлена коштом меценатів і благодійників», – розповіла одна з ініціаторок проєкту «Звуки Міста» та його продюсерка Альона Тимошенко.

артінсталяція_Дніпро

Скульптура зі звуків гулу ракетного двигуна, руху вантажних потягів через міст, роботи холодильника «Дніпро», виляскування відкриття парашута, ревіння моторного човна та хлюпання весел, які розбивають воду, тріскоту палаючого вогнища та стукоту трамвая, що набирає швидкість, дзенькоту балончиків для стріт-арту. А ще — сигналу машини швидкої допомоги.

артінсталяція_Дніпро

Перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов додав, що у «Звуках Міста» вдалося об’єднати мистецтво і технології, спогади та почуття.

До проєкту належать також Київ, Львів, Одеса, Харків, Маріуполь і Крим.

«Я такого ще не бачила, дуже незвично. Кожен звук – ніби окрема історія. Одразу поринаєш у спогади, роздуми. Мені подобається», — ділиться враженнями дніпрянка Ксенія.