У Дніпрі на заході сонця лунав джаз (фото)

У суботу, 20 липня, на Монастирському острові стартував наймасштабніший музичний фестиваль літа «Джаз на Дніпрі». Приємну вечірню атмосферу створювала чарівна мелодія джазу, білі яхти на річці, безліч гарних фотозон та смачні страви на фудкорті. Насолоджуватися музикою та відпочинком завітали не тільки мешканці Дніпра, а й Києва, Одеси, Запоріжжя, Харкова та Полтави. Кожен гість мав змогу обрати  підходящий для себе формат відпочинку: місце на трибуні  з близькістю до VIP-бару, вікенд в наметах з можливістю провести час на природі, місце під сценою на піску або фан зона біля фудкорту.

Джаз на Дніпрі

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ

Нагадаємо, що  18 та 19 липня у центрі нашого міста вже відбулися безкоштовні концерти від «Джаз на Дніпрі». Сцени були розташовані на Фестивальному причалі, Європейський площі, та на Катеринославському бульварі. А з 20 по 21 липня мелодія джазу лунала на головній сцені на Монастирському острові. Напередодні грандіозного фестивалю організатори та джазові виконавці поспілкувалися з журналістами.

Джаз на Дніпрі

За словами Анни Русскевич, арт-директора фестивалю «Джаз на Дніпрі. New story», список виконавців не поступається фестивалям, що проводяться в інших країнах. Серед учасників — зарубіжні виконавці та колективи: The Hot Sardines, Richard Bona, The Messenger Legacy, Eli Degibri Quartet, Cyrus Chestnut, Tony Momrelle, Bernd Reiter Trio, Argentum Quintet і Franz Bauer. «Це 51 рік із заснування джаз-фесту і за цей час він став міжнародним. Ми хочемо врахувати смаки кожного. Гості наших фестивалів завжди танцюють та перебувають у гарному настрої», — коментує Анна Русскевич.

ДЖАЗ – ЦЕ МОВА

Cheptoo Kositany-Buckner, директорка американського джазового музею, додала: «Джаз – це універсальна мова, що звучить в багатьох куточках світу та яку розуміють усі».

Джаз на Дніпрі

Cyrus Chestnut, американський джазовий піаніст, учасник фестивалю «Джаз на Дніпрі» також поділився своєю думкою: «Для того, аби люди насолоджувалися музикою, я маю гарно робити те, що вмію. Я хочу, аби після концерту люди йшли тільки з гарним настроєм. Хочу «розфарбовувати» простір музикою».

МОСТИ МІЖ КУЛЬТУРАМИ

Німецькі музиканти Chester Harlan та Franz Bauer зазначили на тому, ціль їхньої творчості полягає у тому, аби завдяки джазу будувати мости між людьми та культурами. «Сьогодні ми граємо джаз, аби наступні покоління також захоплювалися цією музикою», — додали виконавці фестивалю.

Джаз на Дніпрі

Загалом, усі іноземні гості та виконавці фестивалю «Джаз на Дніпрі» говорили про те, що вони щасливі бути частиною музичного свята. За словами музикантів, вони чекали на ту хвилину, коли зможуть заграти для гостей фестивалю та приємно здивувати їх новими сполученнями музикальних інструментів.

Сопільняк Маргарита,
Фото автора