У Дніпрі на зупинках працюють «розумні» пристрої (Фото)

У Дніпрі встановили 150 «розумних» інформаційних табло на зупинках електротранспорту. Наразі ці пристрої працюють за маршрутом слідування тролейбусів № 2 та № 21. Решта будуть запущені протягом місяця-двох. Повідомляють у прес-службі міської ради.

табло Дніпро

 

На інформаційному табло відображається час, температура повітря, номер маршруту електротранспорту, його кінцеві зупинки, а також через скільки хвилин прибуде тролейбус чи трамвай.

«В онлайн-режимі відстежується місцезнаходження електротранспорту, система вираховує середню швидкість та відображає, через скільки приблизно приїде транспорт на цю зупинку. Крім цього, інформаційне табло має функцію зворотного зв’язку з пасажирами: диспетчер може надіслати їм і заздалегідь підготовлені повідомлення, і написані в режимі онлайн. Це можуть бути повідомлення про аварії або зміни у графіку руху електротранспорту. Диспетчер може приблизно прописати, за скільки буде відновлено роботу у звичному режимі. Якщо проблема глобальна – запропонувати пасажирам альтернативні види транспорту», – додав Ігор Маковцев.

табло Дніпро

Зараз майже на всьому електротранспорті встановлені GPS-трекери, необхідні для функціонування «розумних» табло. Інформація з транспортних засобів зчитується системою кожні 5 секунд.

Якщо електротранспорт різко змінює швидкість або робить непередбачену зупинку – відбувається додаткове зчитування координат. Кожні 10 секунд дані передаються на сервер.