У Дніпрі нагородили лауреатів конкурсу імені Багряного (ФОТО)

19 жовтня у Дніпро відбулося нагородження володарів відзнаки імені Івана Багряного 2016 року.  Із метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця Фундація Івана Багряного (США) та Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного.

багряний

«Щороку лауреатами стають люди, чиї досягнення стали помітними і особливими в різних сферах діяльності: письменники, громадські діячі чи просто жителі міста, які роблять свій особистий вклад в розбудову українського суспільства» – зазначив редактор журналу «Бористен» і один з організаторів конкурсу Фідель Сухоніс.

____-______

Цього року лауреатами стали люди різних професій. Зокрема, письменник Олександр Шугай з міста Київ за багаторічну пропаганду та популяризацію творів Івана Багряного. Іван та Маруся Гнип ( Каліфорнія, США ) – українські меценати. Вони отримали нагороду за багаторічну доброчинну діяльність в Україні та діаспорі, підтримку обдарованої творчої юні. Володимир Могучий ( Ню-Джерзі, США) – громадський активіст української діаспори за розбудову Української Православної Церкви Київського Патріархату в Україні та за кордоном.
Серед дніпровських лауреатів відзначили підприємця Олега Василенка за створення та плідну діяльність волонтерської організації «Героям Слава!».

Відомий капелан Дмитро Поворотний отримав нагороду за душпастирську опіку над воїнами АТО та виявлені самопожертву і героїзм. А також волонтерську діяльність. Співак та композитор Влодзімеш Забара став лауреатом премії ім. І.Багряного за плекання національно свідомої, талановитої пісенної молоді України.

– Мені дуже приємно, що мене відзначили такою нагородою, – сказав він, – постать Багряного дуже особлива для української історії. А в нашій країні дуже багато молодих і талановитих, які згодом стануть тими, ким пишатиметься держава.

У ході святкової імпрези окрім віншування переможців пройшло знайомство з новою книгою видавництва щомісячника «Бористен» «Українські воїни Добра і Правди», де зібрані історії життя воїнів АТО.

Привітати гостей та лауреатів завітав дніпровський гурт «Вертеп» з живим виконанням українських запальних пісень.

Довідка

Іван Багряний, видатний письменник і політичний діяч, автор книг поезії і прози “Золотий бумеранг”, “Тигролови”, “Сад Гетсиманський”, “Буйний вітер”, “Огненне коло”, “Людина біжить над прірвою” та ін. Відомо, що внаслідок московсько-більшовицької окупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подиху боровся за незалежність України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді.

Мирослава Борхес,

фото автора

Залишити відповідь