КУЛЬТУРАНОВИНИНовини ДніпраЦікаве

У Дніпрі «оновлять» давнє свято (Фото)

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького оголосив про ребрендинг етнографічного свята «Чисті джерела», що відбувається щороку восени. «Наша мета – розширити та вдосконалити свято, перетворити його на масштабний етнокультурний фестиваль… 17 вересня цього року свято вперше матиме назву «Музей: етно fest»», — зазначають у прес-службі музею.

20157893_1419981374714931_2033622320077462444_o

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Свято «Чисті джерела» було започатковано у далекому 1989 році. Тоді, коли Україна ще не мала незалежності, а українська культура знаходилась в ізоляції.
У ті роки, крім дня міста, в Дніпрі не проводилось жодних масових культурних заходів, тим паче національного спрямування. Історичний музей поставив собі за мету змінити ситуацію і, продовжуючи традиції Д. Яворницького, популяризувати українську культуру та народну творчість. Так виникла ідея створення етнографічного свята «Чисті джерела».

SONY DSC

У перші роки свого існування свято займало зовсім невеличкий майданчик біля кам’яних статуй. Були представлені роботи лише трьох народних майстрів: гончара Валентина Вишневського, вишивальниці Надії Васильєвої та майстра з петриківського розпису Юлії Нагай.

Справжнім «ноу-хау» у цей період стали майстер-класи від народних умільців, з якими вперше жителів міста познайомили саме «Чисті джерела». Концертну програму свята уособлював фольклорний ансамбль «Ранок» під керівництвом Олексія Маковецького, який своєю віртуозною роботою заворожував усіх гостей заходу. На той час «Чистим джерелам» вдалося втамувати спрагу містян у культурному житті, заповнити інформаційний простір українським змістом та пробудити у дніпрян захоплення народною творчістю.

«Сучасні реалії нашого життя довели, що ми не можемо втрачати можливість заповнити інформаційне поле саме українським змістом.  Ми прагнемо продовжувати традиції Дмитра Яворницького, який майже все своє життя присвятив популяризації української культури на національної гідності.

«Музей: етно fest» – саме та подія, що здатна створити національну атмосферу міста, надати можливість кожній людині розкрити власну історичну ідентифікацію, виховати повагу до інших націй та культур.

Кожен гість та учасник нашого свята пізнає неповторність української культури, розкриє для себе нові грані народного мистецтва, відчує гордість за свою націю.  Масштабний етнографічний фестиваль стимулюватиме інтерес молоді до народних традицій та мистецтва, виховуватиме у дітей захоплення українською культурою, сприятиме формуванню та укріпленню самоідентифікації містян. Народна творчість постане цікавою, зрозумілою, сучасною, такою, що живе в кожному українці!», – впевнені у музеї.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!