У Дніпрі планують відновити чотири історичні годинники

У Дніпрі проводять роботи по збереженню старовинних будівель і споруд. Одним із етапів буде відновлення трьох фасадних годинників та одного наземного, які мають історичну цінність для міста.

Перший розташований на будівлі Міської Думи (нині коледж культури та мистецтв), яку було зведено у 1901-1903 роках. Знаходиться вона на перехресті просп. Дмитра Яворницького та вул. Виконкомівської. У 1912 році на споруді встановили електричний годинник з музикою, циферблат мав нестандартну квадратну форму та арабські цифри. З 80-х годинник не працює.

Другий годинник – на Будинку мисливців (вул. Старокозацька, 33), який було побудовано у 1914-1915-х роках у стилі модерн.

Третій фасадний годинник відновлять на будинку № 102 по просп. Дмитра Яворницького.

Четвертий (наземний) раніше був розташований на перехресті просп. Дмитра Яворницького та вул. Січових стрільців. Він хоч і «молодший» за фасадні годинники, але вже з десяток років не працює. Його збудують наново.

Відновлення цих годинників – не лише збереження історичної цінності міста, а й підвищення туристичної привабливості. Одне з завдань, яке стоятиме перед підрядною організацією, – збереження автентичності з використанням сучасних матеріалів.

Усього на програму планують виділити з міського бюджету 2,5 млн грн.