У Дніпрі пляжі залишаються офіційно зачинені для відпочивальників

Пляжі Дніпра лишаються офіційно зачиненими. Та попри таблички із забороною містяни на них відпочивають. Під час воєнного стану заборонено відвідувати місця масових скупчень населення, адже відсутні укриття та є загроза ракетного удару. Про це Суспільному розповів старший водолаз-рятувальник Віктор Філатов.

Дніпрянка Ілона прийшла на пляж разом з дітьми та собаками.

“Ми вийшли у той період, коли закінчилась сирена, та сподівались, що її не буде, хоча вона була. Сиділи на березі, боялися, звісно”, — каже жінка.

Відвідувач пляжу Володимир говорить: як є вільна хвилинка, то йде до річки. Погоджується, що ховатися нема де, але зазначає, що ракетний удар може застати де завгодно.

Як відпочивати безпечно

Надзвичайник Віктор Філатов каже, не варто забувати й про безпеку на воді. Основна проблема, за його словами, вживання відпочивальниками алкоголю.

“Для того, щоб не сталась нещасна ситуація, по-перше, потрібно не вживати спиртні напої, це головний чинник небезпечних ситуацій. По-друге, обирати місця підготовлені для цього, там де очищене дно. Якщо погано себе почуваєте — не заходьте у воду”, — застерігає рятувальник.

За словами Віктора Філатова, цього року відвідувачів на пляжі втричі менше ніж торік. З початку року на воді загинули 23 людини, серед них 4 дітей, приблизно стільки ж врятували. З початком купального сезону загинули четверо людей.