У Дніпрі почали діяти обмеження на проїзд у громадському транспорті для пільговиків

У Дніпрі почали діяти обмеження на проїзд у громадському транспорті для пільговиків. Користуватися уим видом транспорту безплатно вони зможуть з 10-ої ранку до 15-ої години дня.

Таке рішення ухвалила міська комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру. Спеціаліст Департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Іван Васючков говорить, це допоможе зменшити кількість пасажирів у годину пік, повідомляє «Суспільне. Дніпро».

Ганна — пасажирка пільгової категорії, розповідає, що зранку мусила їхати у справах, тож довелося сплатити за проїзд. Говорить, такі додаткові витрати для неї неприпустимі.

«Обурювалася сьогодні. Я до цього не була готовою. З нашою пенсією брати за проїзд — ганьба. З 10-ї — мені це не підходить. І усім. Скільки людей сьогодні обурювалося», — говорить Ганна — пасажирка пільгової категорії.

Правом на безплатний проїзд не змогла скористатися і Тамара Субота. Однак, каже жінка, карантинні обмеження вона підтримує.

«Сьогодні в метро вже сплачувала 6 гривень. Я не знала, вперше вийшла на вулицю. Трошки незручно, звичайно, а що робити, так треба, карантин», — говорить Тамара Субота — пасажирка пільгової категорії.

За словами спеціаліста Департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Івана Васючкова, обмеження мають допомогти зменшити кількість пасажирів у годину пік.

«Розтягнути годину пік, щоб це було не впродовж півтори-дві години, як зазвичай це відбувається, а щоб година пік була впродовж трьох-чотирьох годин. Та пільгова категорія, для якої не критично виїжджати саме під час ранкового піка, вона все ж перейшла у міжпікову», — говорить Іван Васючков — спеціаліст Департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міськради.

Юрист Андрія Верба говорить, рішення міської ради щодо обмеження перевезень не відповідає вимогам закону.

«По-перше, саме законом мають бути встановлені карантинні обмеження на території України, а у нас це відбулося на підставі рішення органу виконавчої влади, що порушує вимоги законодавства. А також обмеження само по собі незаконне, не можна у такий спосіб обмежувати перевезення. На сьогодні в Україні вже існують прецеденти, коли в Рівному було винесено відповідне рішення окружного адміністративного суду, яким визнавалося не дійсним рішення аналогічне комісії по території м. Рівне», — говорить адвокат Андрій Верба.

За словами юриста оскаржити рішення міської ради у суді можуть усі громадяни, які мають пільги на користування громадським транспортом.