У Дніпрі подорожчала «автоцивілка»

Із 21 вересня в Україні почала діяти нова формула розрахунку вартості страхування автомобіля. Відтепер машину страхуватимуть за місцем реєстрації водія, також у переліку страховиків з’явився новий тип легкового авто та збільшились відшкодування збитків від ДТП. Нововведень багато і всі вони істотно вплинуть на гаманці водіїв Дніпра та області.

За підрахунками страхувальників, віднині водіям доведеться викласти за страховку на 10-20% більше, ніж раніше. Та за це вони отримають більший розмір компенсації — 130 тис. грн за понівечене авто та 260 тис. грн — за нанесення шкоди здоров’ю та життю. Раніше це було 100 тис. грн та 200 тис. грн відповідно. Також у переліку типів авто з’явилося нове маркування — В5, що означає електромобіль. Для власників цих машин зробили виняток і вартість поліса для них, навпаки, є меншою на 10%, ніж для бензинових та дизельних «коней». До вартості страховки входить такий параметр як місце реєстрації транспортного засобу.

Наприклад, якщо це велике місто, то ймовірність аварії більша і коефіцієнт, за яким нараховується сума поліса, — більший. Найбільше змін відбулося при визначенні вартості поліса в залежності від місця проживання автовласника. По-перше, вона буде визначатись не за місцем реєстрації автомобіля (номером сервісного центру, як раніше), а за місцем проживання (реєстрації) власника, яке записано в свідоцтві про реєстрацію авто.

Для мешканців невеличких містечок та селищ це означає, що ціна страховки знизиться приблизно на 30%. Жителям великих міст, таких як Київ, Дніпро або Львів, навпаки, доведеться заплатити більше, бо кількість зон страхування скоротили з 7 до 6 і наш обласний центр тепер належить не до 3-ї, а до 2-ї зони і вірогідність ДТП вища. Заощадити до 10% допоможе самостійне онлайн-страхування на сайті страховика.

АНАСТАСІЯ НЕФРЕТОВА, фото з відкритих джерел