У Дніпрі покажуть велетенські тюльпани і живі картини (Фото)

10 травня у дніпровському Музеї українського живопису відкрилася виставка відбитків гравюр голландського митця Рембрандта ван Рейна «Золотий вік. Голландія. Рембрандт». Тут представлено понад 50 робіт, на яких зображене життя Голландії XVII сторіччя. Саме тоді Рембрандт створив ці гравюри, які потім було знищено. У XIX столітті їх відтворили послідовники художника. Зазначають у прес-службі міської ради.

Всі рамки естампів мають «рембрандтівську підсвітку». Роботи, що експонуються в музеї, були зібрані з приватних колекцій. «Виставка естампів відносить нас до епохи XVII сторіччя та репрезентує найкращі твори Рембрандта ван Рейна у техніці друкованої графіки.

Відомий послідовник Рембрандта – Арман Дюран – вирішив у XIX ст. відновити твори художника й зробив це з філігранною точністю», – каже мистецтвознавець Володимир Маліков. На виставці також діє проект «Доповнена реальність». Понад половину картин легендарного майстра тут – «живі». Завдяки спеціальній програмі  вони можуть розмовляти, відтворювати плескіт води та крики птахів. Для цього необхідно навести на картину планшет, яких у музеї є 4.

«Сам Рембрандт ніколи не робив гравюри самостійно від початку до кінця. Це дуже трудомісткий процес: спочатку береться мідна дошка, на яку наноситься лак, потім голками різної товщини промальовується малюнок.  Потім все занурюють у сірчану кислоту і правлять. Він працював як художник та графік. Така робота могла займати близько місяця», –  зазначила мистецтвознавець Анна Лимар.

Щоб відвідувачі занурились у атмосферу Голландії, на подвір’ї музею облаштували велоінсталяцію, вітряки, велетенські тюльпани поруч із  живими у горщиках. А в залі, де експонуються роботи Рембрандта, – майстерню й опочивальню митця та голландську кав’ярню. Крім цього, тут працює фотозона зі спеціальним світлом за Рембрандтом. У своїй роботі  митець використовував особливу схему освітлення, коли на темному боці обличчя людини створюється світлотінь у вигляді трикутника під оком.

«Ми експериментуємо, створюємо образи – багато з того, що ви бачите, вранці тут ще не було. Саме у Дніпрі поціновувачі мистецтва мають змогу  першими в Україні побачити багато нового: нові технології та унікальні виставки», – додав засновник музею Олег Наумов.

Виставка «Золотий вік. Голландія. Рембрандт» працюватиме з 10 травня до
26 липня у Музеї українського живопису (пл. Троїцька, 5А, 2-й поверх).