У Дніпрі покажуть виставку відомого художника-земляка (ФОТО)

21 січня музей «Літературне Придніпров’я» презентує мистецьку виставку, присвячену художнику-земляку Віктору Миколайовичу Лободі.

«Хай буде завжди над нашою Батьківщиною таке блакитне небо, як на моїх картинках!» – написав Віктор Лобода на звороті одного зі своїх творів. Це й стало гаслом митця, який зумів через все своє, сповнене небезпек і тривоги життя, яке тривало майже впродовж усього жахливого ХХ століття, пронести чистоту в душі і віру в людей.

виставка_Віктор Лобода

Творчість Віктора Лободи виходить поза контекст «наївного малярства», це – радше інтелектуально осмислена творчість містянина, котрий «синтезує» свій культурний досвід, своє ставлення до фольклору, традицій, тисячолітньої історії своєї землі. Хата на його картинах – пам’ятник гармонії, вітряк, могила, соняшник, криниця – немов би нагадування – це моя земля! Хмари на його картинах – храми, що воскресають із тих, котрі були знищені у часи його молодості. Живописне письмо Лободи дуже делікатне, лаконічне, точне. Ця дивовижна творчість ще потребує осмислення, інтерпретації, контексту з українським і світовим мистецтвом.

виставка_Віктор Лобода

Відомий український мистецтвознавець Віктор Соловйов писав про митця в далекому 1989 р.: «У малярстві Віктора Лободи присутнє тверезе розуміння неминучості історично обумовленого прощання зі старим краєвидом, що відбився, як берег у ріці, у всіх шарах народної культури і, передовсім, у піснях, мелосі. Це – дорогоцінні мемуари про Україну минулу, написані, як і належить художникові, не пером, а пензлем. Мудрий і добрий погляд митця воскрешає для нас не так давнє, але вже далеке, що щезло з очей за «пагорбом» історії, минуле рідного краю, яке становить суттєву частину біографії майстра».

Ця виставка – значний крок для пізнання його рідним містом Дніпром творчості цього глибокого і вишуканого Митця, повідомляють у прес-службі музею.

Добавить комментарий