У Дніпрі попередили батьків: ігри на підвіконні можуть бути фатальними

Все частіше через необережність маленькі діти випадають з вікон. З настанням літа люди відкривають вікна, щоб провітрити приміщення. На вікнах найчастіше встановлені москітні сітки. Батьки і не підозрюють, яку небезпеку можуть нести такі конструкції.

«За минулий рік зафіксовано 16 нещасних випадків, коли діти випадали з вікна. Три з них, на жаль, закінчилися летальним результатом. У цьому році таких вже 5 фактів, постраждали 6 дітей. В одному з випадків з вікна випали відразу двоє діток. Один такий випадок в цьому році став смертельним», – розповів начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Дніпропетровській області Олександр Голуб’ятників на прес-конференції в медіа-центрі Інформатор.

Найчастіше ризику піддаються діти від року до 3-х років. Наприклад цього року з шести дітей, тільки один був старше трьох років – 7-річний хлопчик.

Не варто забувати, що в таких ситуаціях батьки можуть понести адміністративну та кримінальну відповідальність.

Згідно адміністративного кодексу – це стаття 184 (невиконання батьками або замінюють їх особами обов’язків по вихованню дітей). В цьому випадку до батьків можуть застосувати штрафні санкції.

Кримінальним кодексом передбачена стаття 166 (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування). Якщо настали будь-які тяжкі наслідки, такі як тяжкі тілесні ушкодження або смерть. В такому випадку батьків можуть покарати обмеженням або позбавленням волі на строк від двох до 5-ти років.

«Щоб уберегти дітей від подібних випадків батьки повинні обмежити навіть можливість потрапляння дітей на підвіконня, особливо, якщо у вас встановлені металопластикові вікна», – зазначив він.

Також варто прибрати від підвіконь столи, стільці або ж інші предмети, через які можна дістатися до вікна. Крім того, можна поставити на підвіконня великі квіти, аби обмежити можливість дитини потрапити на підвіконня.