У Дніпрі працює особлива програма для безробітних

У Дніпрі 546 безробітних уже взяли участь в оплачуваних громадських роботах. Дніпро став першим містом України, де розроблено та активно реалізується муніципальна програма зайнятості. Безробітні містяни можуть долучитися до оплачуваних громадських робіт. Це може бути офісна робота, як-то робота в канцелярії або архіві, або фізична –наприклад, у міських парках. Розмір зарплати на всіх видах громадських робіт однаковий – 6 700 грн. Повідомляють у Дніпровській міській раді.

Наприклад, в управліннях соціального захисту Дніпра зараз працюють 29 людей, залучених до громадських робіт. Це найбільший показник серед роботодавців, які беруть участь у муніципальній програмі зайнятості. Ще донедавна Олена Біла теж працювала на громадських роботах у Центральному управлінні соціального захисту населення ДМР. Зараз уже повністю працевлаштована в установі – працює в архіві з документами.

«Я переїхала до Дніпра з Бахмута в грудні минулого року. У пошуках роботи звернулась до міського Центру зайнятості. Там мені запропонували громадські роботи в Центральному управлінні соціального захисту населення ДМР. Я пропрацювала на них пів року, після чого мені запропонували постійне місце. Я погодилась, адже вже роззнайомилась з колективом, розуміла свої обов’язки. Я не пошкодувала, адже моя заробітна плата збільшилась вдвічі, якщо порівнювати з громадськими роботами», – розповіла Олена Біла.

«З початком повномасштабного вторгнення рф дуже багато людей залишились без роботи і стали на облік до Центру зайнятості. Аби забезпечити і дніпрян, і ВПО доходом, була створена муніципальна програма зайнятості. Рішенням міськради для реалізації Програми на цей рік було затверджено витрати у розмірі 3 452 368 грн. Цьогоріч у громадських роботах уже взяли участь понад 546 безробітних. Долучитися до міської програми можуть люди, які стоять на обліку в Центрі зайнятості, не отримують пенсії та не старші за 60 років. За офіційними даними, безробітними у Дніпрі є 1 200 осіб», – прокоментувала очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР Тетяна Янушкевич.