У Дніпрі презентували унікальну енциклопедію (Фото)

Вчора у Дніпрі у технічному університеті «Дніпровська політехніка» розпочалися Всеукраїнські Шевченківські читання. Вперше на Придніпров’ї презентовано «Шевченківську енциклопедію» в шести томах за участю голови редакційної колегії, директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, академіка НАН України Миколи Григоровича Жулинського.

90

– Це унікальна подія на Придніпров’ї, — зазначила під час відкриття Шевченківських читань координатор Центру культури української мови імені Олеся Гончара, професор Світлана Ігнатьєва, зазначають у прес-службі університету. – Над виданням шевченкознавці України працювали понад двадцять років. До роботи над  «Шевченківською енциклопедією» було залучено широке коло авторів не тільки  Інституту літератури, а й працівників Національного музею Тараса Шевченка, Інституту мистецтвознавства, української мови, історії. Метою проекту став цілісний комплекс із біографічних відомостей про великого Кобзаря, а також глибоке осмислення його літературної, образотворчої, епістолярної спадщини. Енциклопедія репрезентує дослідження Тараса Шевченка в усій багатоманітності його вияв як особистісного,  так і творчого.

7

Ректор університету академік НАН України Геннадій Півняк як член Національного комітету з Державної премії в галузі науки і техніки повідомив, що Шевченківська енциклопедія вже незабаром буде удостоєна цієї премії за 2017 рік. Також було анонсовано відкриття у Дніпровській політехніці кафедри філології і мовної комунікації.

У роботі Шевченківських читань також взяли участь голова Національної спілки письменників України в Дніпропетровській області Володимир Луценко, старший науковий співробітник музею «Літературне Придніпров’я» відділу Дніпровського національного музею імені Д. Яворницького Світлана Мартинова, доктор філологічних наук, професор Дніпропетровського університету внутрішніх справ Анатолій Поповський, письменниця, член НСПУ Леся Степовичка.

6

На відкритті Всеукраїнських Шевченківських читань гостей і його учасників привітали музичними виступами ансамбль бандуристок «Веселка» і народний чоловічий вокальний ансамбль «Обертон» НТУ «Дніпровська політехніка».

Учні Українсько-американського ліцею Філіп Ковальов і Катерина Денисенко зробили огляд Шевченківської енциклопедії. Студентка НТУ «Дніпровська політехніка» Юлія Пестова проникливо й артистично продекламувала поезію Тараса Шевченка, отримавши від Миколи Жулинського авторську книгу з автографом.

А вже сьогодні Всеукраїнські Шевченківські читання продовжаться засіданням круглого столу для науковців, вчителів, студентів, громадськості, журналістів, творчої інтелігенції Дніпропетровщини: «Феномен Тараса Шевченка в духовному просторі українства».