У Дніпрі презентували унікальну розробку (відео)

У Дніпрі музей “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” презентував свою унікальну розробку – міжнаціональний та міжрелігійний інтерактивний календар. А також школу молодих екскурсоводів для тих, хто цікавиться історією Дніпра.

Про це в пресцентрі Відкритого розповіли директор Українського інституту вивчення Голокосту “Ткума”, Музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” Ігор Щупак та його заступник Єгор Врадій.

Календар на 2021 рік від музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” відображає українські національні та релігійні свята християн, мусульман та юдеїв України, а також розповідає про головні меморіальні дні, що вшановуються на державному рівні.

«Календар унікальний тим, що на відміну від традиційних зразків, пропонує кожному його власнику, за допомогою, здавалось б, звичної речі, краще дізнатися про представників інших національних та релігійних груп, а також про минуле своєї країни. Коли ми працювали над ним, то звернулися до календаря, який опублікований на сайті Верховної Ради. І ми були здивовані, знайшовши там помилки. А деяких важливих дат в історії українського народу там взагалі не зазначено. Ми були вражені і звичайно вирішили виправити цю ситуацію. Ми зконтактували з нашими християнськими і мусульманськими партнерами та істориками. Суспільними зусиллями і було укладено цей календар», – розповідає Ігор Щупак.

Окрім презентації календаря, Ігор Щупак та Єгор Врадій розповіли про нову ініціативу музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» спільно з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» – створення школи молодого екскурсовода HistoryLabs у Дніпрі.

«У рамках школи будуть проходити інтерактивні заняття, присвячені психології екскурсійної діяльності та керування малими групами, історії Катеринослава-Дніпропетровська-Дніпра та інших міст регіону, мовні практикуми, спілкування з однодумцями, цікавими та неординарними людьми і винятково позитивні емоції. Реєстрація вже триває і приєднатися до нас може будь-яка замотивована людина віком від 18 до 45 років», – ділиться Єгор Врадій.

Ініціатори зазначають, що долучитися до школи можуть не тільки історики та філологи. Головна умова – мотивація та бажання навчатися.