У Дніпрі проходять навчання майбутніх водіїв тролейбусів

У Дніпрі майбутні водії тролейбусів навчаються у спеціальній школі, створеній при КП «Дніпровський електротранспорт». Школу відкрили у 2019 році. За цей час навчання у ній пройшли 178 водіїв трамваїв і тролейбусів.

«Хтось з водіїв йде з роботи на пенсію, хтось змінює місце проживання, тож дуже важливо постійно поповнювати штат водіїв трамваїв і тролейбусів. Наприклад, у 2021 році ми підготували 58 водіїв, а звільнилися чи пішли на пенсію – 30. Крім того, у місті відкриваються нові маршрути електротранспорту, тож потреба у професійних кадрах є. Від початку навчання зі студентами укладають трудові договори. Старанні учні отримують стипендії – близько 6 тис. грн. Також ми даємо місце у гуртожитку (у разі потреби) та обслуговування у поліклініці комунального підприємства», – зазначив заступник директора з експлуатації та перевезень КП «Дніпровський електротранспорт» Володимир Сусленков.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Нині навчання розпочала вже п’ята група майбутніх водіїв тролейбусів. Зокрема, тут студенти не лише з Дніпра, а й з Кам’янського, Кропивницького, Бахмута. Спочатку на них чекають теоретичні заняття, вивчення правил дорожнього руху тощо. Потім – практичні заняття на спеціально обладнаних навчальних тролейбусах. Курс триває 5,5 місяців.

«Я працював водієм автотранспорту близько 8 років. Не можу сказати, що стати водієм тролейбуса – моя дитяча мрія. Але ця робота дає стабільність, гарну зарплатню та соціальні гарантії, тож вирішив пройти навчання та опанувати цю професію», – розповів майбутній водій тролейбуса Едуард Дербоян.

Вступати до школи водіїв трамваїв та тролейбусів можна з 21 року. Після завершення навчання студенти складають іспити тут і в Сервісному центрі МВС України. Вони повинні отримати категорії «Tm» для трамвая та «Tr» для тролейбуса. Перш ніж вийти на міські маршрути, водії також проходитимуть стажування — щоб вивчити їхню специфіку.

Охочі зареєструватися на курси можуть звертатися до відділу кадрів КП «Дніпровський електротранспорт» за телефонами: 373-92-13, 093-459-54-83.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!