У Дніпрі пройдуть свої Паралімпійські ігри

Підйом по канату, віджимання від підлоги, підтягування на турніку – це неповний перелік вправ, які виконують люди з обмеженими можливостями. Так вони більше місяця готуються до змагань із кросфіту «Ігри героїв», які стартують у Дніпрі наприкінці жовтня. Серед учасників – і бійці, які втратили кінцівку чи отримали важкі поранення на Донбасі.

«Наприкінці жовтня Дніпро прийматиме масштабні спортивні змагання для людей з обмеженими можливостями. Готуються до них і учасники АТО. У деяких з хлопців важкі поранення, інші втратили кінцівки. Та незважаючи на це, бійці сповнені оптимізму, демонструють силу волі. Люди з обмеженими можливостями потребують особливої підтримки. Аби вони відчували себе впевнено, Дніпропетровська ОДА приділяє увагу їхній реабілітації. У серпні ми проводили патріотичну акцію «Так! Ми можемо». Тоді важкопоранені учасники АТО стрибали з парашутом. Нині підтримуємо новий проект – «Ігри Героїв», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

До змагань долучились люди з обмеженими можливостями з різних куточків області – Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу. Погодилися продемонстрували свої здібності 18 учасників. Потім виклик прийняли ще дев’ятеро з інших регіонів України. Серед них – і учасники АТО.

Уже більше місяця вони займаються з професійними тренерами. Комплекс вправ – за спеціальною програмою, яка враховує потенціал кожного спортсмена.

Готується продемонструвати свої силу й витривалість і Дмитро Новгородський із Дніпра. Хлопцеві 32 роки, ногу втратив у бою під Горлівкою: підірвався на мінній розтяжці. Період адаптації уже пройшов, звестися на ноги допоміг протез.

«Слідкував за іграми, які вже відбулися в Харкові та Києві. Тому дуже зрадів, коли дізнався, що проект дістався Дніпра. Долучився до нього без вагань. Уже більше місяця готуюся до змагань. Виконую багато вправ на силову витривалість. Уже більш спритно піднімаюся по канату, до десяти разів можу підтягнутися, стали даватися легше штанги та гирі, та й дихання під час тренувань стало більш рівним. Настрій перед змаганнями бойовий. Я все зможу», – ділиться демобілізований.

Тренер Дмитро Пасічний веде групу учасників на інвалідних візках. Каже, для них розроблена окрема програма. За нею розвивають силову витривалість та природні можливості. Учасникам – ніяких поблажок: до старту – лічені дні, тому хлопці готуються на совість.

«Всі на позитиві, тренуються натхненно: настільки великі в них сила духу, витримка та стійкість. Я знав, що бажання має велике значення, але не думав, що настільки. Ще місяць тому багато хто не міг підтягуватися на кільцях, сьогодні вони це роблять це з легкістю. У них залізна мотивація. Ми, здорові, інколи лінуємося прийти до тренажерного залу, а хлопці в інвалідних візках приїжджають. Я ними пишаюся», – не приховує гордості тренер.

До початку масштабного турніру залишилося менше місяця. Фінал «Ігор героїв» запланований на 29 жовтня.
«Ігри героїв» – соціальний проект, автор і продюсер якого – киянин Євген Коваль. Такі змагання пройшли у Києві і Харкові. На Дніпропетровщині проект реалізують Дніпропетровська ОДА разом із ГО «Різні та рівні». «Ігри героїв» – це змагання з багатофункціонального виду спорту – кросфіту. Мета особливої системи фізичної підготовки – розвиток сили та стійкості. Тренування включають вправи з важкої атлетики, художньої гімнастики, гирьового спорту, пауерліфтингу.

Залишити відповідь