У Дніпрі пройшов автопробіг раритетних машин (фото)

У Дніпрі пройшов автопробіг раритетних машин «За фігурами – 3», який влаштували для переселенців. Їх посадили до ретро автівок та возили вулицями Дніпра, які носять назву сьогоднішніх міст-героїв. Це вулиці Маріупольська, Бердянська, Харківська, Луганська, Сумська, Чернігівська, Лисичанська та інші. За словами директора Дніпровського науково-технічного музею «Машина часу» Михайла Пруднікова, близько 15-ти власників ретро автівок долучилися до подорожі, яку організували для переселенців.

автопробіг раритетних машин_Дніпро

“Це не просто екскурсія, ми підготували ще й цікавий квест з різними завданнями. Але найголовніша наша мета – це хоч на якийсь проміжок часу відволікти переселенців від того жаху, який вони пережили. Ми хочемо, аби цим людям, а особливо дітям, було комфортно в нашому місті. Ми не тільки їх відволічемо, а ще й познайомимо з історією та іншими цікавинками Дніпра”, – зазначив Михайло Прудніков.

Під час автопробігу переселенців ознайомили з міні-скульптурами, які були створені в рамках проєкту “Відчуй Дніпро”.

автопробіг раритетних машин_Дніпро

“Біля кожної нашої скульптури ми підготували квест. Біля кожної скульптури учасників чекали цікаві запитання та завдання. Таким чином ми вирішили в легкий та швидкий спосіб познайомити переселенців з історію нашого краю”, – додав автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.

Перед початком автопробігу учасникам запропонували долучитися до арт-терапії. Кожному переселенцю запропонували взяти до рук пензлик та на фасаді готелю “Жовтневий” намалювати назву свого рідного міста.

автопробіг раритетних машин_Дніпро

“Це частина спільної акції Музею українського живопису з Дніпровським науково-технічним музеєм «Машина часу» та проєктом «Відчуй Дніпро». Ми дуже хочемо нагадати переселенцям про дім, до якого вони прагнуть повернутись. Таким чином, кожен, хто захоче намалювати назву міста чи його символ, зможе зайнятися творчістю та ще й залишити свій слід у нашому місті”, – додав директор Музею українського живопису Сергій Бурбело.