У Дніпрі пройшов вечір пам’яті видатного художника (Фото)

Вчора у Дніпрі у Національному гірничому університеті відбувся творчий вечір, присвячений 75-річчю від дня народження видатного українського художника, члена Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України Володимира Падуна.

218b251de8818f636d23c27e3cc0850a

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У Дніпрі кращого місця для вечора спогадів, музики, величної краси годі уявити. У Центрі естетичного розвитку кафедри філософії і педагогіки НГУ розмістили експозицію картин останньої прижиттєвої виставки живопису художника «Засвічена мить нескінченого». Але ж до цього, проведено копітку роботу, аби зібрати унікальні архівні матеріали про Володимира Падуна, об’єднати його учнів, друзів і звернутися до народної творчості, яку він, так любив, через пісню.

cbf73164a2ab5e4cc5d7061c5c2b97c9

Володимир Падун – український живописець, закінчив Дніпропетровське художнє училище ім. Вучетича (Дніпровський театрально-художній коледж). І врешті, його самобутній стиль став унікальним явищем у світовому живописі. Про Володимира Макаровича написано багато біографічних статей, але на вечорі пам’яті, ця унікальна особистість була розкрита як вчитель, друг, дослідник і просто людина з відкритим серцем і глибоким внутрішнім світом.

– Я впевнена, що Володимир Макарович сьогодні надзвичайно б радів, що його традиції продовжується – душею сприймати світ і співати про нього, – зазначила у вступному слові завідувач кафедри філософії, професор Юлія Шабанова, зазначають у  прес-службі НГУ.

8f49ae89eab290d688d6cde27f216f3c

Свої історії, пов’язані зі спілкуванням з Володимиром Падуном розповідали мистецтвознавець, поет, письменник, художник В. І. Старченко, Член ДОНСХУ Н. М Бережна, учні, колеги і друзі видатного художника. Вони говорили про Володимира Марковича як першого дослідника петриківського розпису, який збагнув його символіку і віддзеркалив це у своїй творчості. Стиль художника назвали «національною образотворчою мовою», а його самого – «першим у всьому: і у знахідці, і в силі».

Під час мистецької зустрічі представлено в режимі презентації відеосюжет доцента кафедри філософії і педагогіки НГУ В. П. Жижченка «Вибране з життя художника», створений за матеріалами фото з особистого архіву мистецтвознавця О. П. Годенко-Наконечної, журналіста Дніпропетровського обласного радіо Т. М. Ковальчук, доцента кафедри філософії і педагогіки НГУ В. П. Жижченка, записів радіопрограм «Мистецька нива» за участю В. М. Падуна, наданими журналістами Дніпропетровського обласного радіо Н. В. Старюк, Т. М. Ковальчук та письменником-краєзнавцем М. О. Долговим. Ці матеріали дали змогу почути живе слово митця. Наприклад, дізнатися, як створювалася картина «Українське дерево життя», в ній – кілька сенсів, цілі світи. І все це зображено, через веселку, за якою рясніє дощ і розгортається космос.

На творчому вечорі прозвучали українські народні пісні у виконанні автора співаної поезії Тетяни Аксютенко; наймолодший учень Володимира Падуна Б. А. Бучковський зіграв на бандурі, яку так любив майстер. Тож її звучання, прикрашене неперевершеним співом продовжив ансамбль бандуристок Дніпропетровської філармонії ім. Л. Когана «Чарівниці».

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!