У Дніпрі пройшов вечір пам’яті видатного художника (Фото)

Вчора у Дніпрі у Національному гірничому університеті відбувся творчий вечір, присвячений 75-річчю від дня народження видатного українського художника, члена Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України Володимира Падуна.

218b251de8818f636d23c27e3cc0850a

У Дніпрі кращого місця для вечора спогадів, музики, величної краси годі уявити. У Центрі естетичного розвитку кафедри філософії і педагогіки НГУ розмістили експозицію картин останньої прижиттєвої виставки живопису художника «Засвічена мить нескінченого». Але ж до цього, проведено копітку роботу, аби зібрати унікальні архівні матеріали про Володимира Падуна, об’єднати його учнів, друзів і звернутися до народної творчості, яку він, так любив, через пісню.

cbf73164a2ab5e4cc5d7061c5c2b97c9

Володимир Падун – український живописець, закінчив Дніпропетровське художнє училище ім. Вучетича (Дніпровський театрально-художній коледж). І врешті, його самобутній стиль став унікальним явищем у світовому живописі. Про Володимира Макаровича написано багато біографічних статей, але на вечорі пам’яті, ця унікальна особистість була розкрита як вчитель, друг, дослідник і просто людина з відкритим серцем і глибоким внутрішнім світом.

– Я впевнена, що Володимир Макарович сьогодні надзвичайно б радів, що його традиції продовжується – душею сприймати світ і співати про нього, – зазначила у вступному слові завідувач кафедри філософії, професор Юлія Шабанова, зазначають у  прес-службі НГУ.

8f49ae89eab290d688d6cde27f216f3c

Свої історії, пов’язані зі спілкуванням з Володимиром Падуном розповідали мистецтвознавець, поет, письменник, художник В. І. Старченко, Член ДОНСХУ Н. М Бережна, учні, колеги і друзі видатного художника. Вони говорили про Володимира Марковича як першого дослідника петриківського розпису, який збагнув його символіку і віддзеркалив це у своїй творчості. Стиль художника назвали «національною образотворчою мовою», а його самого – «першим у всьому: і у знахідці, і в силі».

Під час мистецької зустрічі представлено в режимі презентації відеосюжет доцента кафедри філософії і педагогіки НГУ В. П. Жижченка «Вибране з життя художника», створений за матеріалами фото з особистого архіву мистецтвознавця О. П. Годенко-Наконечної, журналіста Дніпропетровського обласного радіо Т. М. Ковальчук, доцента кафедри філософії і педагогіки НГУ В. П. Жижченка, записів радіопрограм «Мистецька нива» за участю В. М. Падуна, наданими журналістами Дніпропетровського обласного радіо Н. В. Старюк, Т. М. Ковальчук та письменником-краєзнавцем М. О. Долговим. Ці матеріали дали змогу почути живе слово митця. Наприклад, дізнатися, як створювалася картина «Українське дерево життя», в ній – кілька сенсів, цілі світи. І все це зображено, через веселку, за якою рясніє дощ і розгортається космос.

На творчому вечорі прозвучали українські народні пісні у виконанні автора співаної поезії Тетяни Аксютенко; наймолодший учень Володимира Падуна Б. А. Бучковський зіграв на бандурі, яку так любив майстер. Тож її звучання, прикрашене неперевершеним співом продовжив ансамбль бандуристок Дніпропетровської філармонії ім. Л. Когана «Чарівниці».