У Дніпрі проводять рейди по стихійним ринкам

У Дніпрі Інспекція з питань благоустрою розпочала рейди стихійними ринками, де продають штучні квіти. Наразі, відповідно до рішення міської ради, комунальне підприємство «Благоустрій міста» не має права видавати дозволи на продаж штучних квітів на вулицях. Тож підприємці, які займаються вуличною торгівлею, підписують розписку, що вони зобов’язуються не продавати таку продукцію. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Проте більшість із них вдаються до хитрощів: вказують, що торгують власноруч вирощеними квітами (трояндами, тюльпанами тощо), а насправді продають штучні квіти, які закуповують на оптових ринках. Відповідно, договори з такими підприємцями мають бути розірвані, а торговельні точки – демонтовані.

«Щороку вулиці Дніпра заполоняють торговельні точки зі штучними квітами. Проблема полягає в тому, що на кладовищах збираються десятки тонн цих квітів. Вони не підлягають утилізації, бо складаються з найбільш шкідливих видів пластику, барвників, тож завдають великої шкоди екології. Інспектори оглядають усі точки, на які видані дозволи на торгівлю квітами, фіксують порушення, складають акти. Після цього спільно з представниками інспекції приїздять працівники комунального підприємства «Благоустрій міста», розривають договори, а торговельна точка демонтується. Свій товар підприємці можуть забрати після сплати штрафу, але продавати його не можна. Адміністративний штраф становить від 300 до 1300 грн», – зазначив Руслан Мороз.