У Дніпрі п’яні чоловіки полюбляють «мінувати» вокзали та будівлі, – статистика

Одинадцять анонімних повідомлень про замінування надійшло з початку року до правоохоронних органів області. За 8 фактами поліцейські встановили осіб, причетних до неправдивих повідомлень про вибухи.

«Поліцейськими карного розшуку встановлені особи за 8 фактами неправдивих повідомлень про загрозу вибуху. Загалом з початку року правоохоронці області отримали одинадцять таких повідомлень. На вихідні, зокрема, поступило повідомлення про замінування автомобілю у Кривому Розі. Оглянувши всі автівки на вказаній території у Саксаганському районі міста поліцейські вибухівку не виявили», – розповів заступник начальника управління кримінальної поліції (Карний розшук) ГУНП у Дніпропетровській області Дмитро Лагутенков під час прес-конференції.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Серед кількості викликів домінує місто Дніпро – в січні поточного року тут «мінували» різні об’єкти сім раз. Ще по два неправдиві повідомлення про замінування поступили у Кам’янському та Кривому Розі.

«Коли мова йде вже про вікову категорію зловмисників, то це в основному чоловіки 30-40 років і найчастіше у стані алкогольного сп’яніння. Таких було виявлено шість осіб. Також один із «мінерів» виявився з психічними розладами здоров’я. Об’єктами неправдивих повідомлень в чотирьох випадках були залізничні вокзали, по одному разу лікарня, адмінбудівля, міст, автомобіль, житловий будинок та біг-борди»,- додав Дмитро Лагутенков.

«На кожне із повідомлень про мінування чи то можливість вибуху оперативно виїжджають спеціалісти–вибухотехніки, кінолог із службовою собакою, карета швидкої допомоги, спеціалісти комунальних служб (газової зокрема), коли мова йде про будівлі. Наші спеціалісти ретельно оглядають весь об’єкт та прилеглу територію. Це звісно ж займає багато часу та людського резерву. Наприклад, при повідомленні про мінування психіатричної лікарні у Дніпрі нами було обстежено 56 окремих приміщень та п’ять гектарів території. А в холодну пору року із будівлі лікарні були евакуйовані понад п’ятсот пацієнтів», – повідомив начальник відділу технічно-криміналістичного забезпечення вибухотехнічного управління Валентина Петреску.

Але таким любителями пожартувати варто пам’ятати, що бувають ситуації коли в момент відпрацювання їх повідомлення в іншому районі міста чи області потрібна реальна допомога спеціалістів-вибухотехніків. Таких жартівників притягують до кримінальної відповідальності за статтею 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України. Перша частина вказаної статті передбачає покарання до трьох років позбавлення волі, а друга від двох до п’яти.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *