У Дніпрі школярі проходять профілактику стоматологічних захворювань

У Дніпрі продовжують проводити безкоштовну профілактику карієсу та інших стоматологічних захворювань у школярів перших класів. На це у 2019-му з міського бюджету виділили 3 млн грн. Загалом відповідна робота запланована на чотири роки. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Для цього у стоматологічних поліклініках відкрили спеціальні кабінети профілактики та гігієни, які обладнані усім необхідним. Там дітей навчають правильно доглядати за порожниною рота, а також проводять герметизацію фісур постійних молярів (закриття заглибин на поверхні постійних жувальних зубів спеціальними матеріалами). З початку цього року герметизацію фісур провели 8 тис. 837 дітям з 11 тис. запланованих.

Так, у «Лівобережній стоматологічній поліклініці» згадану процедуру пройшли понад 80 % дітей, яким запланували її зробити у 2019 році саме у цьому закладі.

За словами медичної директорки КЗ «Лівобережна стоматологічна поліклініка» Дніпровської міської ради Тетяни Демішевої, герметизацію фісур постійних молярів проводять діткам 6-8 років: «Процедура так званого запечатування не дає змогу розвиватися карієсу тривалий час, а значить – допомагає зберегти зуби здоровими якомога довше. Але водночас контрольні огляди потрібно робити. Розпочали зі школярів перших класів. Попередньо провели інформаційну кампанію, роздали відповідні листівки у школах, амбулаторіях, щоб батьки знали про роботу такого кабінету».

Дитяча лікарка-стоматологиня кабінету профілактики та гігієни Олена Шевченко розповіла, що за день може проводити до 10 процедур герметизації фісур постійних молярів.

Кабінети профілактики та гігієни працюють у дитячому відділенні Лівобережної стоматологічної поліклініки (просп. Слобожанський, 42), дитячих відділеннях стоматологічних поліклінік № 1 (вул. Гоголя, 6) і № 2 (вул. Старокозацька, 68).