У Дніпрі шукають ім’я для унікальної “жінки” (Фото)

Як ми писали раніше, у Дніпрі відкрили виставку на тему Давнього Єгипту. Тут зібрали рідкісні артефакти, канопи, а також фігурки богів та навіть мумію крокодилу. Загалом, на виставці представлено більше 200 експонатів.

Найстародавнішим предметом на виставці є дерев’яна статуетка слуги (Середнє царство), яка датується кінцем ІІІ тис. до н.е. і належить до єгипетської колекції. Одним із найбільш унікальних експонатів є статуя Рамзеса VI, який увійшов в історію як фараон узурпатор статуй своїх найближчих попередників – Рамзесів ІV і V. Припускають, що статуя насправді зображує Рамзеса V. Однак, науці невідомо жодного його зображення, а отже, якщо припущення вірне, то маємо справу з унікальним пам’ятником – єдиним в світі скульптурним портретом Рамзеса V. Посуд різних форм та призначення, теракотові та бронзові статуетки, світильники, монети, медальйони, антична скульптура, дзеркала, прикраси та ін.

Але родзинкою відкриття стала… справжня мумія жінки!

мумия

Рідкісній артефакт дивом зберігся у місцевому історичному музеї. Мумію 150 років тому замовив з Єгипту місцевий губернатор. З того часу вона пережила і війни, і розірвані труби в музейному сховищі, і заморозки, коли в музеї не було опалення. Втратила мумія лише ноги, і то під час подорожі з Єгипту до Дніпра. І версії, кому вони знадобилися у 19 столітті, дійсно вражають, передає ТСН. Одна з них – використання часточок мумії для лікування різноманітних хвороб.

Тепер у Дніпрі обирають ім’я для мумії. Свої варіанти можна написати у соцмережі на сторінці музею ім. Д. Яворницького.