У Дніпрі стартував унікальний проект

У Дніпрі стартував проект «Безпечна школа», який фактично є унікальним для України. Першим його учасником стала середня школа №140. Тут встановлена «розумна» система, яка фіксує час перебування дітей у навчальному закладі, а за шкільними коридорами стежать відеокамери. Потрапити до будівлі можна лише за спеціальними картками-перепустками. Крім того, у приміщенні школи встановлені турнікети, а на другорядних входах – електромагнітні замки.

Проект «Безпечна школа» передбачений Програмою розвитку освіти в місті Дніпро на 2016-2020 роки. В основі системи – центральний сервер, майже 40 зовнішніх і внутрішніх камер відеоспостереження. Загалом мережа спроектована як елемент великої системи для подальшої інтеграції в проект «Безпечне місто». Технологія звільняє педагогів від засилля паперових звітів та суттєво заощаджує час, адже всі дані, зокрема до управління освіти міста, передаватиме комп’ютерна програма.

«Це – вимога часу. Ми маємо можливість аналізувати відвідуваність учнів. Уже за 15 хвилин після дзвінка ми отримуємо зведені дані. Те саме стосується персоналу. Раніше це робилося вручну», – пояснила директор школи Наталя Кулик.

Проект також створює умови для обмеження доступу сторонніх на територію шкіл. Для дітей, вчителів та персоналу передбачені персоніфіковані картки. У дітей вони мають вигляд учнівських квитків. У персоналу це перепустки, в які вмонтований чіп з основною інформацією про власника. Інші відвідувачі зможуть потрапити до приміщення за спеціальною номерною карткою тимчасового доступу. Загублені дитячі картки одразу блокуються, всю інформацію про пересування дитини під час навчального процесу батьки, за бажанням, можуть отримати в смс-повідомленні.

«Я бачу, коли моя дитина прийшла до школи і коли пішла з неї. Це зручно. Я спокійна за сина», – каже мати одного з учнів Інна Спиридонова.

У разі непередбачуваної ситуації система надасть дані про всіх, хто перебуває в будівлі закладу.

На центральному сервері відео зберігатиметься 45 діб. У мерії планують, що протягом цього року до проекту приєднаються ще два навчальні заклади: навчально-виховний комплекс №28 і середня загальноосвітня школа №20.

Довідка. У Дніпрі працює 160 шкіл, в яких навчається понад 91 тис. школярів.