У Дніпрі просять дати ім’я унікальній ракеті

Вперше в Україні студенти ДНУ імені Олеся Гончара спроектували ракету, яка за технічними вимогами не поступається стандартам світової категорії. Перший офіційний запуск заплановано наступного тижня.

«За три місяці 13 студентів фізико-технічного факультету ДНУ під керівництвом досвідчених менторів спроектували суборбітальну ракету-носій легкого класу, здатну піднятися на висоту до 3 км. Команда розробників вже провела тренувальні запуски й наразі готує полігон та чекає сприятливих погодних умов для першого запуску своєї ракети». – зазначають у прес-службі університету.

Планується, що ракета злетить на висоту понад 2,5 км і в якості корисного навантаження підніме тестовий супутник-прототип CanSat вагою 330 г, успішно скине його та повернеться на землю для повторних запусків. Студенти ж під час запуску в режимі реального часу контролюватимуть, прийматимуть та оброблятимуть інформацію з ракетних бортових систем.

Нині робоча назва літального апарату – «Калібр 75», однак розробники для всіх зацікавлених уже оголосили конкурс на кращу оригінальну назву- залишити свій варіант можна на сторінці школи інженірінгу. Переможці отримають призи.