У Дніпрі створять інтерактивну карту дерев

Громадські активісти хочуть за рік нанести всі дерева Дніпра на інтерактивну карту. Для створення самої карти просять у міськради 450 тис. грн. А от рахувати дерева будуть самі жителі міста за допомогою мобільного додатка.

Активісти вийшли з пропозицією на постійну депутатську комісію з питань транспорту і екології Дніпровської міськради з проханням виділити гроші на програму інвентаризації. «Комісія нашу ініціативу підтримала, але в проект бюджету на наступний рік кошти поки не внесли. Всі гроші плануємо витратити на IT-ініціативу, готовий додаток усі бажаючі зможуть завантажити собі на смартфон. Планується створити два додатки під платформи Android і iOS», — сказала координатор руху «Екопатруль» Тетяна Лампіка під час прес-конференції в ІА «Забеба».

Активісти наголошують, що порахувати і позначити всі дерева потрібно для того, щоб через рік-два порівняти сьогоднішні результати з роботою комунальних служб — скільки висадили, скільки зрубали. «Сьогоднішня обрізка та видалення дерев викликає дуже багато негативної реакції серед городян. Жителі Дніпра знаходяться в стані боротьби з тими, хто обрізає дерева. Хоча, якби все робили за правилами — це була б необхідна для міста робота», — зазначила вона.

Законні підстави проводити інвентаризацію зелених насаджень у активістів є. «Наказ про інвентаризацію в Україні було видано ще в 2001 році, — сказала активістка Єлизавета Аверіна. — Згідно з документом, інвентаризація повинна проводитися не рідше 1 разу на п’ять років, але за весь час ніхто підрахунок дерев так і не провів. У країнах Європи така перевірка наявності дерев — це загальноприйнята практика. Наприклад, в Мельбурні вже створили інтерактивну карту. Там вже всі давно зрозуміли, що дерева — це важливо, особливо для промислових міст. За допомогою карти екологи зможуть оцінити, чи виконуються нормативи по кількості дерев на одного городянина ».

Цього року фахівці КП «Міськзеленбуд» омолодили 10 тис. 136 дерев, 2 тис. 437 дерев видалили і викорчували 1 тис. 958 пнів. А також висадили майже 1, 5 тис. дерев і до кінця року планують висадити всього 2 тис. 600 дерев.

Добавить комментарий