У Дніпрі створять триметровий талісман міста

12, 13 та 14 жовтня у Дніпрі, на Фестивальному причалі, відбудеться перший Всеукраїнський Koval Fest. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Протягом трьох днів понад 30 найкращих майстрів вогню та заліза з України проведуть безкоштовні майстер-класи для дітей та дорослих з різноманітних технік: це і виготовлення монет, і ливарне виробництво, і створення унікальної зброї. Попрактикуватися у новому ремеслі можна буде 12 жовтня, з 16:00 до 17:00, і 13 жовтня, з 14:00 до 16:00. Серед учасників фестивалю буде також коваль із Чилі. Для дітей підготували окрему локацію «Маленькі ковалики», яка працюватиме в другий день фестивалю – 13 жовтня, з 11:00 до 14:00.

Крім того, ковалі створять триметровий «Талісман Дніпра», який прикрашатиме Січеславську Набережну. Скульптуру презентують 13 жовтня, о 16:00. Скульптуру «Талісман Дніпра» прикрашатимуть ковані листочки з іменами тих, хто долучився до її виготовлення. Тобто кожен мешканець Дніпра матиме змогу приєднатися до створення історії.

За словами автора ідеї фестивалю, коваля Григорія Талісмана, скульптура символізує єдність правого та лівого берегів Дніпра.

«Скульптура – це правий та лівий береги, які тримають герб нашого міста. «Талісман Дніпра» – це серце, яке зображає кровоносну систему й схоже на дерево. Береги трохи нагадують людей. Можна буде потрапити всередину скульптури, сфотографуватися. За розмірами вона вже майже, як половина однокімнатної квартири», – каже Григорій Талісман.

Також кожен коваль привезе на фестиваль домашнє завдання – ковані літери.  «Кожен виготовить літеру у своїй авторській техніці та подарує місту. Наступного року ми плануємо зробити з них скульптуру», – додала голова Громадської організації «Національна спілка митців з художнього металу» Тетяна Тицька.
Учасники також поєднають ковальську справу і музику: вперше в Україні вони виконають державний гімн на ковадлах. Відбудеться це 12 жовтня, о 17:30, на Фестивальному причалі.