У Дніпрі створюють всі умови для безпеки пішоходів (фото)

У Дніпрі за останні півроку евакуйовано понад дві тисячі автомобілів через порушення правил дорожнього руху. Такі заходи проводяться зокрема для безпеки дніпрян на дорогах і пішохідних зонах.

Евакуюючи транспортні засоби, які порушили ПДР, створюються безпечні умови для руху пішоходів і водіїв, що рухаються містом, дотримуючись правил. Щодня у місті евакуюють близько 40-50 автівок. Пішохідні переходи, перехрестя, виїзди з прилеглих територій, зупинки громадського транспорту – місця, де найчастіше водії залишають авто, порушуючи правила.

безпека пішоходів_Дніпро

Проблема залишених авто у недозволених місцях дуже впливає на аварійність. Більше сотні ДТП трапляється щотижня і вагомий внесок у кількість цих пригод вносять водії, що порушують правила паркування. Автівка, залишена на пішохідному переході, обмежує видимість як водієві, так і пішоходу, а значить – зростає ризик виникнення ДТП із потерпілими. Машина, яку припаркували на виїзді з двору, заважає іншому водієві маневрувати та виїхати на дорогу. І таких прикладів безліч.

«Спочатку вимірюється відстань від машини до пішохідного переходу. Як бачимо, транспортний засіб припаркований ближче, ніж за 10 метрів до переходу, а це – значне порушення, за яке передбачено тимчасове затримання автомобіля», – пояснив головний інспектор з питань контролю за паркуванням Сергій Островський.

безпека пішоходів_Дніпро

Повідомлення щодо притягнення водія до адміністративної відповідальності інспектори залишають на лобовому склі машини, виписують штраф, виконують візуальний опис авто і викликають евакуатор. Інформація щодо евакуації одразу надходить до поліції.

Водночас водій-порушник має сплатити штраф у 510 грн, вартість евакуації (від 720 – 1050 грн) і зберігання машини на штрафмайданчику – 144 грн за добу.