У Дніпрі суд підтримав податківців

Дніпропетровський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС за позовом одного з підприємств, яке спеціалізується на видобуванні залізної руди. За рішенням суду це підприємство має сплатити донарахованих податків на суму понад 83 мільйони гривень.

Передісторія така. Фахівці фіскальної служби донарахували цьому підприємству податок на додану вартість та податок на прибуток за операціями з придбання товарно – матеріальних цінностей, походження яких не встановлено та реальність яких не підтверджено. Натомість, платник, не погоджуючись з цією позицією,  вирішив оскаржити рішення Дніпропетровського управління Офісу великих платників.

Розглянувши справу, суд визнав, що наявність первинних документів не є єдиною підставою для формування податкового кредиту та витрат. Взаємовідносини з «сумнівними» контрагентами, які не мають трудових ресурсів, матеріально-технічного забезпечення, не спроможні самостійно виконати взяті на себе зобов’язання та відносно посадових осіб яких наявні вироки по кримінальним провадженням, існують лише для легалізації ТМЦ невідомого походження та не дають право на віднесення їх до операцій, які формують податковий кредит та витрати, та у подальшому зменшують базу оподаткування.

За рішенням суду підприємство має  сплатити ПДВ у розмірі 30,7 млн грн та податок на прибуток підприємств у розмірі 52,6 млн грн.