У Дніпрі талановиті люди різних професій отримали нагороди (Фото)

27 жовтня у прес-клубі ДОО НСЖУ пройшла прес-конференція, присвячена унікальному конкурсу, який вже вдруге відбувається у Дніпрі.

Із метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця Фундація Івана Багряного (США), Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного. Щороку лауреатами стають люди, чиї досягнення стали помітними і особливими в різних сферах діяльності: письменники, громадські діячі чи просто жителі міста, які роблять свій особистий вклад в розбудову українського суспільства.

конкурс_Іван Багряний

У 2017 році лауреатами стали люди різних професій — відомі письменники України, активні соціальні діячі українського походження з США та навіть представники духівництва.

«У конкурсу немає суворих критеріїв відбору, ми звертаємо увагу на людей різних професій, які відзначились особливими досягненнями, громадською та літературною діяльністю. Цього року відзнаку отримали: Владика Симеон, керуючий Дніпропетровською Єпархією УПЦ КП ( м. Дніпро) – за розбудову Української Церкви на теренах Наддніпрянщини, патріотичну діяльність та підтримку бійців АТО, волонтерів, родин українських воїнів.

Світлана Талан, письменниця (м. Сєвєродонецьк, Луганська область) — за визначну творчу діяльність та систематичне висвітлення боротьби українського народу за свою незалежність та сучасне життя Донбасу в художніх творах та публіцистичних статтях у журналі «Бористен».

Родина Івана та Світанни Свириденко ( Коннектикут, США) — за багаторічну, протягом не одного десятиріччя, просвітницьку роботу в діаспорі та Україні спрямовану на збереження національної ідентичності українців, примноження духовності нашого народу, сприяння поширенню національної культури, мови, стародавніх народних традицій. А також за волонтерську діяльність щодо підтримки Збройних Сил України у війні з російськими агресорами на Донбасі. Сергій Дзюба, письменник, журналіст (м. Чернігів) – за видатну міжнародну діяльність на благо України. Тетяна Дзюба, письменник, перекладач (м. Чернігів) – за високоталановиті переклади українською мовою віршів видатних поетів світу.

конкурс_Іван Багряний

Подружжя Антона та Ольги Філімончук ( Ню-Джерзі, США) — за сприяння посиленню впливу діаспори на прийняття політичних рішень влади США на користь України, поширенню правди на Заході про Голодомору в Україні 1932-1933 років, організацію та участь в численних громадських акціях спрямованих на утвердження демократії та незалежності України», — зазначив голова журі конкурсу, шеф-редактор журналу «Бористен» Фідель Сухоніс.

Лауреат конкурсу Сергій Дзюба зазначив, що йому приємно отримати цю відзнаку, адже за його плечима вже близько 70 книг, які перекладені на 63 мови світу. Кожну свою роботу він присвятив своїй дружині Тетяні.

Член журі Ольга Рєпіна зазначила, що конкурс важливий ще й тим, що відкриває для жителів міста та України в цілому нові імена у різних сферах, популяризує діяльність талановитих українців.

Урочисте нагородження лауреатів конкурсу відбулося одразу після завершення прес-конференції у Будинку Мистецтв.

конкурс_Іван Багряний

У ході святкової імпрези, окрім віншування переможців, пройшов святковий концерт – талановиті виконавиці «Show Studio Tami Music» Сабіна Мурсалова, Ольга Мороз та Сунай Гаджиєва вразили усіх мелодійним вокалом.

Родзинкою стало відеопривітання лауреатів з США, якій вийшли на прямий зв’язок через Інтернет.

Мирослава Борхес