У Дніпрі умільці показали свої здобутки (Фото)

21 квітня у Дніпрі вперше відбувся Dnipro Mini Maker Faire – фестиваль технологій, винахідливості та креативності. Maker Faire – свято руху мейкерів. Такі фестивалі проходять в усьому світі, а в США рух набув масштабів національного тренду. Перший Ярмарок Мейкерів був проведений у Сан-Франциско у 2006 році. У 2017-му відбулося 144 ярмарки у понад 40 країнах світу. Зазначають у прес-службі міської ради.

«В Україні фестиваль проходив у Києві, Одесі та Харкові. Цьогоріч Дніпро також приєднався до цього руху. Мейкери показують свої здобутки, обмінюються досвідом, дехто навіть придумує спільні проекти. Тут є і роботи, і нові сорти рослин, і свічки, зроблені власноруч, і металеві скульптури», – зазначила директор департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлія Павлюк.

Фестиваль зібрав понад 30 учасників. Вони представили доробки у різних напрямах: винахідництво, моделювання, ботаніка, робототехніка тощо. Ігор презентував на заході дві свої роботи. Перша – це імітація парової машини в стилі стимпанк. Вона має вбудований квест, який допомагає людям згадати, як працює такий агрегат. Другий винахід – машина, що самостійно кип’ятить воду в чайнику та готує чай, необхідно тільки натиснути кнопку.

«Автоматична чайоварка – це подарунок для дружини. Вона постійно користується нею й була у захваті, коли я вручив машину. Зараз ми навіть звикли до неї. Загалом у мене приблизно 50 винаходів. Займаюся цим десь 7 років, це вже не тільки хобі, а й робота», – сказав Ігор Кочет.

Для відвідувачів влаштували майстер-класи та лекції. За словами організаторів, фестиваль відвідали понад тисячу гостей.

«Нам дуже подобається. Найбільше цікавить робототехніка. У мого сина є до цього хист, він постійно щось конструює, тому ми хочемо підібрати для нього відповідну школу», – сказав гість фестивалю Фелікс.