У Дніпрі урочисто відкрили яскравий мурал (фото)

У Дніпрі з’явився новий яскравий мурал. Майже два тижні відомий французький художник пан Попей (Popay) працював над його створенням на будівлі одного із навчальних корпусів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Проєкт реалізовано в рамках «Французської весни» за підтримки Посольства Франції в Україні, Французького інституту в Україні та Альянс Франсез у м. Дніпро.

мурал_Дніпро

Унікальність проєкту полягає в тому, що народження цього своєрідного твору художньо-дизайнерського мистецтва – приклад міцних ділових зв’язків із французськими друзями, які розвиваються понад двадцять років, в тому числі, і в культурній площині.

мурал_Дніпро

Без сумніву новий мурал – знакова подія для міста і академії. Адже він, певне, п’ятдесятий у місті і перший в академії. Дизайнерське рішення французського художника гармонійно вписується в навколишній ландшафт і прикрашає історичну будівлю міста. Свого часу вона спроєктована професором, Заслуженим архітектором України, засновником кафедри архітектури в академії Олегом Борисовичем Петровим в архітектурному стилі широковідомого французського архітектора Ле Курбюзьє, піонера архітектурного модернізму і функціонализму.

мурал_Дніпро

Умовну стрічку на урочистому відкритті муралу перерізав ректор академії Микола Савицький. Свою дозу естетичного задоволення отримав кожен присутній. Було людно і цікаво. Активні учасники проєкту отримали пам’ятні медалі академії.

мурал_Дніпро

Втім, у яскравості кольорів та глибині художнього осмислення твору кожен може пересвідчитись особисто. Адреса муралу: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, вул. Чернишевського 24А, м. Дніпро (на розі вулиць Чернишевського та Василя Жуковського).

фото ПДАБА