У Дніпрі узгоджують фінансові плани на 2019 рік державними підприємствами
Аналізуючи фінансові плани державних підприємств по надходженню податків до державного бюджету за 9 місяців 2018 року, Дніпропетровським управлінням Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби було встановлено, що по деяким державним підприємствам простежується наявне відставання по виконанню фінансових планів в частині надходжень по окремим видам податків. При цьому фахівці Офісу зазначають, що ці державні підприємства мають забезпечити надолуження невиконаних показників у четвертому кварталі поточного року та проконтролювати виконання запланованих надходжень.
Офіс великих платників нагадує державним підприємствам про узгодження фінансових планів на 2019 рік. Зокрема йдеться, що для державних комерційних та казенних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) прямо чи опосередковано належить державі, встановлено Порядок складання, затвердження фінансових планів на рік.
Цим Порядком, що запроваджений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02.03.2015 №205, визначена форма фінансового плану, яка передбачає також поквартальну розбивку запланованих на рік показників.
Окрім цього фінансовий план має забезпечувати збільшення показників рентабельності діяльності підприємства, активів та власного капіталу порівняно з плановими та прогнозними показниками на поточний рік. У разі зменшення зазначених показників, а також обсягу сплати поточних податків, зборів (обов’язкових платежів) до державного бюджету підприємство обов’язково повинно подавати обґрунтування причин такого зменшення з відповідними розрахунками.
Проект фінансового плану підприємства подається суб’єкту управління об’єктами державної власності до 01 червня року, що передує плановому.
У разі необхідності суб’єкти управління самостійно встановлюють диференційовані строки подання проектів фінансових планів підприємств, але не пізніше 01 червня року, що передує плановому.
Суб’єкти управління у строк, що становить не більш як 10 робочих днів з дня надходження проекту фінансового плану підприємства, здійснює аналіз зазначеного проекту з обов’язковим порівнянням його показників з показниками фінансово-господарської діяльності підприємства за два попередні роки, приймають рішення про затвердження/погодження фінансового плану або повернення його на доопрацювання.
Суб’єкти управління подають у паперовому та електронному вигляді Мінфіну до 15 липня року, що передує плановому, для врахування під час формування державного бюджету зведені основні фінансові показники підприємств, з відміткою “Розглянуто”.
Суб’єкти управління затверджують фінансовий план підприємства до 01 вересня (фінансовий план підприємства електроенергетики, ліцензована діяльність якого регулюється шляхом затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, складений з урахуванням затвердженої цією Комісією структури тарифів на електричну та теплову енергію, – до 31 грудня) року, що передує плановому.