У Дніпрі видали книгу про «закрите» містечко

Дніпровське видавництво «Журфонд» видало книгу, в якій розповідається про історію виникнення на околиці нашого міста колишнього військового містечка №45, нині — Авіаторського, і видатних людей, заради яких воно було побудовано.

Книга «Авіаторське: під крилом Дніпра» побачила світ завдяки широко­масштабній програмі «Культурна столиця». За словами видавця, йдеться про передмістя Дніпра, яке спочатку було «закритим». Через те, що там мешкали військові, які захищали повітряний простір країни (на той час СРСР), потрапити до нього без перепусток було неможливо. Особ­ливістю Авіатор­ського завжди була відсутність традиційного приватного сектора: йому притаманні всі міські ознаки. Біографія майже кожної людини, що тут мешкає, відображає різні події, пов’язані з вітчизняною історією. Неможливо уточнити дату виникнення містечка №45. За свідченнями того часу, перші будиночки для тих, хто мав забезпечити у країні мирне небо, після визволення від окупації збудували німецькі військовополонені. Спочатку це були землянки, потім — бараки, ще пізніше — двоповерхові будиночки. Детальніше про «будівельну» історію міс­течка, заснування аеропорту «Дніпропет­ровськ» — на сторінках видання.

Також тут розповідається про створення 933-го полку винищувальної авіації протиповітряної оборони СРСР, приборкувачів крилатих машин; про відомих та шанованих особистостей; різноманітні уподобання мешканців. І нарешті, завдяки низці організаційних подій, — про перетворення військового містечка №45 на селище міського типу з назвою «Авіатор­ське», проблеми та їхнє розв’язання. Автори сподіваються, що книга буде цікавою для читачів.

Поліна Дмітрієва