У Дніпрі відкрили меморіальну дошку нашому відомому земляку (ФОТО)

У середу, 7 грудня, міський голова Дніпра Борис Філатов відкрив меморіальну дошку поету та барду Олександру Галичу. Пам’ятний знак з’явився на будинку по вул. Староказацькій, 74 (раніше – Комсомольська), де мешкав поет.

меморіальна дошка

«Дуже добре, що в нинішніх умовах, коли зносять пам’ятники та меморіали, ми відкриваємо пам’ятний знак нашому земляку, поету та барду Олександру Галичу. Для міста ця подія – знакова. Дніпро настільки унікальне місто, що люди, які народжуються тут, отримають «щеплення» волелюбності та гідності, так як це було з Олександром Галичем, який народився у Катеринославі і прожив тут 2 роки. Тепер Галич повернувся», – зазначив Борис Філатов.

меморіальна дошка

Керівник Художньої ради при міському голові Дніпра Григорій Гельфер зазначив, що відкриття пам’ятної дошки Олександру Галичу ще раз доводить, що Дніпро стає культурною столицею. «У Запоріжжі питання встановлення таблички Віктора Берковського вирішувалося близько 2 років. У нашому ж місті пам’ятна дошка легендарному землякові Олександру Галичу з’явилась майже відразу, як було ухвалене рішення про її встановлення. Дніпро стає справді культурною та інтелектуальною столицею», – сказав Григорій Гельфер.

Гості заходу також поклали квіти до меморіальної дошки Олександру Галичу.

меморіальна дошка

Нагадаємо, у середу, 7 грудня, у ПК Машинобудівників (вул. Робоча, 166) о 19-00 відбудеться гала-концерт І Міжнародного фестивалю авторської пісні «Облака» ім. О. Галича.

Довідка. Олександр Аркадійович Галич (Гінзбург) народився в місті Катеринославі 19 жовтня 1918 року в родині службовців. Він прожив у місті два роки, потім сім’я поїхала до Севастополя, а в 1923 році – до Москви, де Олександр Гінзбург прожив аж до еміграції. Олександр Галич – основоположник жанру сатиричної політичної пісні в СРСР, відкрито критикував переслідування інакодумців та спосіб життя представників влади.

Добавить комментарий