У Дніпрі відкрили один з найсучасніших енергооб’єктів України (Фото)

Гілкам метро, що будуються, – сучасні електропотужності. У Дніпрі ДТЕК Дніпровські електромережі відкрив один з найсучасніших енергооб’єктів України – підстанцію «Наддніпрянська». Вона забезпечить електроенергією весь центр міста і новий метрополітен. А ще – дасть додаткові можливості для розвитку інфраструктури найбільшого промислового міста України.

Будівництво нової підстанції «Наддніпрянська» 150/10/6 кВ тривало майже 2 роки. Тут встановили передове обладнання. Це останні розробки в області автоматизації енергетики, якими комплектують нові енергооб’єкти в світі. Площа підстанції займає 3200 м2. Вона обладнана двома трансформаторами по 40 мегавольт-ампер кожен. Цього вистачить, щоб забезпечити електроенергією 300 тисяч жителів центральних районів Дніпра і станції метрополітену, що будуються: «Музейну» і «Центральну», а також для нових житлових забудов і підприємств. Крім того, на підстанції встановлений високовольтний елегазовий розподільний пристрій (КРПЕ), який займає всього 80 м2, старий же аналог міг розміщуватися на території від 1200 м2. Він призначений для прийому і розподілу електричної енергії напругою 150 кВ всередині електропідстанції.

Підстанція повністю автоматизована, а її управління здійснюється дистанційно. Це дозволяє підвищити якість електропостачання клієнтів за рахунок значного скорочення часу реагування на різні ситуації в мережах. Оперативне переключення на резервні лінії здійснюється з диспетчерської без необхідності виїзду або робіт фахівців на підстанції. Така комплектація робить підстанцію дуже компактною для розміщення в умовах великих міст.

«Цей проект має велике значення для розвитку міської енергоструктури. Дійсно, останнім часом енергоспоживання зростає. Особливо в центральній частині міста. Коли замислювався цей проект, міська влада була обома руками за. Ми збільшуємо наші можливості не тільки для людей, але й для метро. Ми пишаємося тим, що саме у Дніпрі такі проекти реалізуються. Це – робочі місця та внесок у міську інфраструктуру, — сказав міський голова Дніпра Борис Філатов.

ПС «Наддніпрянська» – перша підстанція, побудована ДТЕК за останні 7 років. Будівництво обійшлося в понад 370 млн грн. Таких енергооб’єктів в Україні – одиниці.

«ДТЕК модернізує традиційну енергетику, робить її більш сучасною. Ми постійно інвестуємо в розвиток інфраструктури регіону, головна мета – забезпечити жителів Дніпра і області безперебійним і якісним електропостачанням. В рамках будівництва «Наддніпрянської» ми звільнили понад 30 га землі в Дніпрі, замінивши старі повітряні опори і лінії, багато яких були датовані ще 1932-м роком, на підземні», — зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Вадим Кухтій.