У Дніпрі відкрили центр соціально-психологічної допомоги (фото)

У Дніпрі відкрили новий денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства та/або насильства за ознакою статі.  Новий центр розташований на першому поверсі будівлі по просп. Сергія Нігояна, 3 — поруч із відділом міського центру соціальних служб.

Тут є всі умови для надання первинної допомоги та необхідних консультацій – зокрема юридичних. У приміщенні облаштовано кухню, душову, кімнати, де з постраждалими працюють спеціалісти. Фахівці центру кажуть: найголовніше – дати людині зрозуміти, що вона в жодному разі не заслуговує на жорстоке ставлення до себе, і тепер вона вже не сам-на-сам зі своєю проблемою.

центр соціально-психологічної допомоги_Дніпро

Звернутися до центру можна також за телефоном: (066) 448 61 54.

Психологи наголошують: з домашнім насильством (фізичним, психологічним, економічним чи сексуальним) не можна примирятися. Якщо такий випадок трапився, то, найімовірніше, це повторюватиметься знову.

центр соціально-психологічної допомоги_Дніпро

«Наші люди, на жаль, схильні все приховувати, залишатися і страждати. Та самостійно впоратися з цим фактично неможливо. Критичне мислення просто зникає у таких випадках. Так само діти, які стали просто свідками домашнього насильства, вони теж отримують травматичний досвід. І перекладуть його на подальше життя. Щоб допомогти цього уникнути, ми використовуємо пісочну терапію, асоціативні карти, арт- та ігрову терапії, а також тілесно-орієнтовані та когнітивно-поведінкові методики», — розповіла психологиня центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства Карина Толочик.

центр соціально-психологічної допомоги_Дніпро

Кризова кімната розташована окремо від нового центру. Тут ті, хто зазнав насильства, можуть залишатися до 10 діб. З постраждалими працюватимуть психологи та спеціалісти із соціальної роботи. Приміщення перебуває під охороною, а його адреса не розголошується. Знайти прихисток тут одночасно зможуть до 6 людей. Як із дітьми, так і без них.

центр соціально-психологічної допомоги_Дніпро

Як відомо, у Дніпрі також працює центр соціальної підтримки дітей і сімей «Мамине щастя». Водночас Дніпро є одним з міст-партнерів програми Фонду ООН «Міста, вільні від домашнього насильства». Торік у місті відкрили Центр для жінок, які постраждали від домашнього насильства або зазнали кривди за ознакою статі. Тоді Дніпро став першим в Україні, де зробили розділення між прихистками для жінок із дітьми та тими, хто їх не має.

Особи, які зіткнулися з домашнім насильством або насильством за ознакою статі, можуть звернутися по допомогу на 102, а також за телефонами:

– (056) 785 73 60 — мобільна бригада, що надає консультації з соціальних та юридичних питань. Спеціалісти можуть здійснювати екстрене та кризове втручання.

– (099) 520 79 18 — черговий адміністратор (цілодобово). Міський центр підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», відділення для жінок з дітьми.

– (099) 520 79 34 — черговий адміністратор (цілодобово). Міський центр підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», відділення для жінок без дітей. Електронна пошта: cspds-mh@ukr.net.