У Дніпрі відновлює свою роботу дитяча залізниця

У Дніпрі дитяча залізниця відновлює свою роботу. Вперше за два роки вона прийматиме відвідувачів 11 вересня, у День міста. Про це розповів начальник залізниці Роман Куриленко.

За словами Романа Куриленка, зараз тут закінчують ремонт будівлі, також укріплюють та оновлюють залізничні колії, повідомляє «Суспільне. Дніпро».

«Остаточні підсумкові ремонтні роботи розпочалися наприкінці червня. Повністю була відновлена колія, пофарбовані та капітально відремонтовані вагони, також рухомий склад, мається на увазі, локомотиви. Ще у нас відремонтовані тунелі та фасад станції «Піонерська». Взагалі вона постійно, з року в рік, працює до 1 листопада. Може бути, що рух на залізниці буде продовжено, може на півмісяця, а може й до 1 грудня», – говорить начальник Дніпровської дитячої залізниці Роман Куриленко.

Нагадаємо, дитяча залізниця не працює з листопада 2019 року. Торік її роботу не відновили через карантинні обмеження, а цієї весни – через сильні дощі і озеро, що вийшло з берегів у парку Глоби.

Що відомо

  • Дніпровська дитяча залізниця — дитяча вузькоколійна залізниця у Дніпрі в парку Лазаря Глоби навколо ставку. Протяжність залізниці — 1,6 км.
  • Дніпровська дитяча залізниця є першою дитячою залізницею в Україні та другою після Тбілісі. На лінії залізниці збудували два тунелі, яким дали імена Козацький і Січеславський. Дитяча залізниця обладнана телеграфним радіозв’язком, а станція гучномовцями.
  • Мережа дитячих залізниць є виключно радянською спадщиною. Короткі залізничні лінії будувалися в СРСР в якості установ позашкільної освіти для дітей від 8 до 15 років для їх ознайомлення з особливостями залізничного транспорту.