У Дніпрі відслужили панахиду за померлими та загиблими журналістами

За ініціативою Національної спілки журналістів України в державі щороку в третю п’ятницю вересня відзначається День пам’яті українських журналістів. 16 вересня у Свято-Троїцькому соборі Дніпра відслужили панахиду за померлими та загиблими представниками преси.

панахида

День пам’яті проводиться вже десятий рік поспіль. Також на цю дату припадає 16 років від дня зникнення журналиста Георгія Гонгадзе.

панахида

Згадали колег не тільки в обласному центрі. У Нікополі, Павлограді, Кривому Розі та інших містах представники ЗМІ запалюють свічки, покладають квіти до меморіальних дошок, розповідають на шпальтах газет та у відеосюжетах про тих, кого вже немає поряд. За останній рік пішли з життя восьмеро представників ЗМІ Дніпропетровщини. Серед них — ветерани журналістики Олексій Забара, Вадим Обуховський, Володимир Гвоздик, Юрій Кириченко, Юрій Печерський, редактори газет Роман Міщук з томаківського «Нашого краю», Сергій Мірошниченко з «Придніпровсього комунару» та Віктор Чумак з нікопольского «Репортеру». «Ми прийшли сюди аби вшанувати пам’ять тих, хто йшов поряд з нами по життю. В нас була плеяда блискучих журналістів, телеоператорів. Відрадно бачити, що люди не забувають своїх колег», — сказав заслужений журналіст України, член правління ДОО НСЖУ Микола Павленко.

панахида

День пам’яті для журналістів також нагода привернути увагу суспільства до своєї відповідальної професії та їі ролі у захисті національних інтересів, загальнолюдських цінностей та побудови демократичної країни.

панахида

панахида

Анастасія Нефретова, фото Миколи Лисенка

Добавить комментарий