У Дніпрі виконують ремонтні роботи рухомого складу

У Дніпрі працівники спеціалізованої вагоноремонтної майстерні піклуються про безпеку пасажирів, виконуючі ремонтні роботи рухомого складу. Тут за рік виконують капітальні ремонти до 100 одиниць кузовів, до 280 одиниць візків та до 200 одиниць тягових двигунів.

Для таких робіт у майстерні є сучасна матеріально-технічна база. Сучасне обладнання не тільки покращує якість та пришвидшує строки проведення капітальних ремонтів трамваїв та тролейбусів, а й сприяє суттєвому покращенню умов праці робітників, задіяних при виконанні цих робіт. Слід зазначити, що після будівництва нових площ цеху у 2017 році з’явилася можливість проводити не менше 6 ремонтів кузовів на місяць замість 3 одиниць. Крім цього, повний цикл ремонтів трамвайних візків дозволяє проводити капітальний ремонт 1 візка на добу.

Наразі тут ремонтують три вагони та один тролейбус ЮМЗ Т1 із повною заміною кузова. Загалом виконують капітальні ремонти тролейбусів та трамваїв. Цей цех поділений на різні зони, в кожній з яких йде ремонт деталей рухомого складу. Наприклад, в одному із цехів ремонтують кузови рухомого складу. В процесі капітального ремонту все обладнання демонтується, далі знаходять дефекти, потім виварюють та повністю відновлюють кузов рухомого складу. Всі інші деталі проходять цикл відновлення. Після цих робіт у складальному цеху всі деталі збирають, та вже далі рухомий склад готовий перевозити пасажирів.

В Україні це, мабуть, одна з найбільших вагоноремонтних майстерень. До введення воєнного стану ця майстерня виконувала капітальні ремонти візків трамвайних вагонів не тільки для власних потреб, а й для підприємств електротранспорту України, а саме трамвайних депо міст: Києва, Кам’янського, Кривого Рогу, Маріуполя, Миколаєва.

У ремонтному цеху тролейбусного депо щодня виконується технічне обслуговування комунальних автобусів. Протягом дня слюсарі перевіряють справність та ремонтують транспортні засоби, якщо є недоліки, увесь рухомий склад, який випускається на лінію. Найчастіше виходять з ладу: подушки, стартери, компресори. Фахівці підприємства швидко усувають усі несправності. Середні та капітальні ремонти здебільшого виконуються не тут, а на станціях технічного обслуговування.

Наразі тут на аварійному ремонті стоять два автобуси. У першому замінили інформаційне табло, а у другому за рекомендацією водія проводять ревізію гальмівної системи. Щодо капітальних ремонтів, то за останні два тижні капремонт пройшов один автобус, та ще два 2 автобуси середній ремонт. Комунальні автобусні маршрути обслуговують транспортні засоби, передані Києвом, Вінницею та місцевим бізнесом. Це низькопідлогові автобуси великої пасажиромісткості, які пристосовані для перевезення людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Кожен автобус має змогу одночасно перевозити близько 80 пасажирів.