У Дніпрі воду очищати будуть по-новому

У Дніпрі для фільтрації води почали використовувати особливий очищувальний реагент – амопол. Речовина здатна зменшити вміст хлороформу у питній воді до 20 разів. На тарифах це не позначиться. Зазначають у прес-службі міської ради.

Два роки тому промислове тестування реагенту проводили на очисних спорудах Ломовської насосно-фільтрувальної станції у Дніпрі. Дослідження показали, що до застосування цієї речовини вміст хлороформу у питній воді майже втричі перевищував норму, встановлену згідно з новим законодавством. Дія реагенту зменшила цей показник фактично у 20 разів. До споживачів вода надходитиме без запаху і присмаку.

«Ми бачимо, що якість води за всіма показниками підвищилася на 20%, якщо порівнювати з аналізами за останні два роки. За деякими показниками якість зросла у кілька десятків разів. Зокрема, за вмістом хлору. Такого рівня якості води у місті ще не було. Про підвищення тарифу не йдеться. Усі ці технології були передбачені», – зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.