У Дніпрі з’явилася «Золота Роза»

У Дніпрі відкрили п’ятнадцяту мініскульптуру, яку присвятили Єврейській громаді Дніпра. Її назва, «Золота Роза», співпадає з назвою центральної синагоги міста, яка є серцем дніпровської єврейської громади.

Ця скульптура – символ мультикультурності Дніпра, багатоконфесійності і головне – комфортності проживання і роз­витку для будь-­якого українця чи гостя нашої країни. За словами голови художньої ради при міському голові Григорія Гельфера, «Золота Роза» відкрита в межах проєкту «Відчуй Дніпро», який підтримує програма «Культурна столиця»: «Це символ мудрості, краси та історичного шляху, який за тисячу років виборов єврейський народ, аби стати незалежним».

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Мініскульптуру для Дніпра створив Владислав Кириченко з Херсона – під окупацією, без світла та зв’язку. Він відмовився залишити рідний Херсон, утім продовжив творити. Його кандидатуру як автора «Золотої Рози» обирали більше року тому серед багатьох претендентів.

«Була дуже велика небезпека для нього. Одну з мініскульптур, які Владислав створив для Херсона, рашис­ти викрали, тому могли прийти і до нього. Процес створення, можна сказати, був підпільний, але він все одно шукав можливості для роботи», – зазначив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.

Відкриття п’ятнадцятої мініскульптури приурочили до початку святкування єврейського свята Хануки: «Велике свято світла та доб­ра, сили духу, перемоги світла над темрявою, і ця маленька скульптура, яка зроблена з великою любов’ю в таких драматичних обставинах, стає назавжди символом і серцем нашої громади», – зазначив директор єврей­ської громади Дніпра Зєлиг (В’ячеслав) Брез. Побачити «Золоту Розу», доторкнутись та відчути її красу можна на парапеті перед входом до Хоральної Синагоги, що розташована у місті на вулиці Шолом Алейхема, 4.

Нагадаємо, проєкт «Відчуй Дніпро» третій рік поспіль активно реалізовує встановлення мініскульп­тур у різних куточках Дніпра. Вже існує 15 історичних символів міста. Крім «Золотої Рози» можна помилуватися скульптурками: «Дніпровські лоцмани», «Фанат «Дніпра», «Печиво «Дніпро», «Студентська заліковка», «Трамвайчик», «Дніпровська ракета», «Марафонець», «Диригент Гурген Карапетян», «Міст Олександра Поля», «Кіт Василь», «Муза Вадима Сідура», «Катеринославська цегла», «Пилосос «Ракета», «Лікар­ська валіза Лешко-Попеля».

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!