У Дніпрі з’явилися нові соціальні послуги для сімей з дітьми

У 2021 році у Дніпрі з’явилися нові соціальні послуги для сімей з дітьми. Зокрема, на базі «Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» стали надавати послугу «Раннє втручання» для сімей з дітьми, які мають порушення психічного та фізичного розвитку. Допомагають дітям від 0 до 7 років. Про це розповіла директорка Комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» ДМР Тетяна Науменко.

«Відділення «Раннє втручання» почало працювати з першого червня у нашому закладі. І хоч пройшло небагато часу, у нас вже є досягнення. На сьогодні у цьому відділенні 17 дітей разом із сім’ями отримують послуги. Ми робимо первинну діагностику, розробляємо індивідуальний план роботи із родиною. Крім стаціонарних занять, ми також зустрічаємося із сім’єю за місцем мешкання: вдома, на дитячому майданчику, у магазині. Це дає можливість більш якісно працювати з дитиною та вирішувати нагальні проблеми. Ми змогли відремонтувати три великих зали, які також використовуються і для відділення «Раннє втручання»: спортивна, тренажерна та зала інтерактивного спілкування», – повідомила Тетяна Науменко.

На 2022 рік у Дніпрі заплановано реалізацію проєкту «Бюджет участі» для осучаснення кабінету послуги «Раннє втручання». Водночас Марина Алєксєєва, заступниця начальника управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР, розповіла, які ще послуги з’явилися у місті для сімей з дітьми цьогоріч.

«На базі центру соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми» запрацювало відділення «Служба підтримки сім’ї». Тут надають допомогу родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Головна мета – зберегти біологічну родину та підвищити батьківський потенціал. У 2021-му тут отримали допомогу 46 сімей, у яких виховується 72 дитини. Також Дніпро – перше місто, у якому до комунальних закладів громади приймають діток з пологових будинків від 0 років та оперативно влаштовують їх у сім’ї. Завдяки цьому процес усиновлення або влаштування дітей до сімейних форм виховання став набагато коротшим. В 2021 році ми вже прийняли 26 немовлят, з них 60 % вже виховуються у родинах», – зазначила Марина Алєксєєва.