У Дніпрі зафіксовано 9 915 випадків захворювання на COVID-19

Станом на 27 жовтня у Дніпрі зафіксовано 9 915 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. 5 213 пацієнтів з цим діагнозом вже одужали. Зараз на амбулаторному лікуванні знаходиться 4 241 пацієнт. У стаціонарах міста – 461, з них у 21-й лікарні – 187, у 16-й лікарні – 121, у 4-й – 99 пацієнтів, у лікарні № 6 – 46, у шостій дитячій лікарні – 8. Про це під час брифінгу 27 жовтня повідомила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко. Всього з третього квітня мобільні бригади здійснили 5 714 виїздів та обстежили 34 693 людини.

«Якщо ви контактували з особою, у якої підтвердився коронавірус, протягом двох днів до появи у неї симптомів або протягом 14-ти від появи симптомів, то ви вважаєтеся контактною особо. Мається на увазі, що ви контактували із захворівшим без засобів індивідуального захисту на відстані до одного метру 15 хвилин або більше, перебували у закритому приміщенні із хворим на COVID-19 чи проживаєте в одному домогосподарстві або працюєте в одному приміщенні із хворим. Контактні особи мають піти на самоізоляцію на 14 днів від останнього контакту. Завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень. ПЛР-дослідження призначається виключно тим особам, які входять до групи ризику або тим, у кого виявили симптоми COVID-19», — зазначила Тетяна Мартиненко.

Тетяна Мартиненко нагадала про необхідність використовувати маски, дотримуватися соціальної дистанції та мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками.