У Дніпрі зареєстровано 562 випадки коронавірусу

За минулу добу в Дніпрі по медичну допомогу з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій звернулося 66 осіб. Станом на 17 липня в місті зареєстровано 562 випадки коронавірусу, 511 людей вже одужали. Удома лікуються 26 осіб, у стаціонарі – 25 (з них 13 перебувають у лікарні № 21). Про це під час пресконференції повідомила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Мартиненко.

Пацієнтів з пневмонією продовжують госпіталізувати в міські клінічні лікарні № 4, 6, 9, 16 і також у дитячу № 6. На сьогодні в цих медичних закладах перебувають 62 людини з пневмонією, з яких 5 дітей. Водночас мобільні бригади вже обстежили на коронавірус за допомогою ПЛР-системи 6 441 осіб. Позитивні результати – у 381 людини.

За словами головної спеціалістки, у лікувальних закладах наявні засоби індивідуального захисту, дезінфектори, медичне обладнання для допомоги хворим з коронавірусною інфекцією.

Лабораторне тестування на COVID-19 проводиться за допомогою методів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу (ІФА). За бюджетні кошти такі дослідження безкоштовно проводяться пацієнтам з клінічними ознаками коронавірусної хвороби, з пневмонією, особам, які контактували з підтвердженим випадком. А також тим, хто потребує планової госпіталізації/операції, медичним працівникам, працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби, фармацевтам.

«Наразі проведено 3 656 досліджень методом ІФА. У закладах охорони здоров’я, які підпорядковані департаменту, проводиться забір матеріалу, а дослідження безпосередньо проводиться у лабораторіях, які не підпорядковані місту. Термін виконання залежить від завантаженості лабораторій та надходження реактивів», — зазначила Тетяна Мартиненко.

Вона також нагадала про дотримання карантинних заходів: необхідність ретельно мити руки або оброблювати їх антисептиком, носити маски чи респіратори, дотримуватися соціальної дистанції.