У Дніпрі зареєстровано 827 випадків коронавірусу

За минулу добу в Дніпрі по медичну допомогу з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій звернулося 124 особи. Станом на 14 серпня в місті зареєстровано 827 випадків коронавірусу, 660 людей вже одужали. Амбулаторно по місту лікуються 85 осіб, у стаціонарі – 82. У 21 лікарні перебувають на лікуванні 56 пацієнтів, з них 42 особи зі встановленим діагнозом — коронавірус, а 14 очікують на результати аналізів. Про це під час пресконференції повідомила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Мартиненко.

Пацієнтів з пневмонією продовжують госпіталізовувати в міські клінічні лікарні № 4, 6, 9, 16 і також у дитячу № 6. На сьогодні в цих медичних закладах перебувають 105 осіб, з яких 9 дітей. Водночас мобільні бригади вже обстежили на коронавірус за допомогою ПЛР-системи 8722 осіб. Наразі отримано 520 позитивних результатів. За словами Тетяни Мартиненко, у лікувальних закладах наявні засоби індивідуального захисту, дезінфектори, медичне обладнання для допомоги хворим з коронавірусною інфекцією.

Лабораторне тестування на COVID-19 проводиться за допомогою методів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу (ІФА). Такі дослідження безкоштовно проводяться пацієнтам з клінічними ознаками коронавірусної хвороби, з пневмонією, особам, які контактували з підтвердженим випадком. А також тим, хто потребує планової госпіталізації/операції, медичним працівникам, працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби, фармацевтам.

Наразі проведено 7242 дослідження методом ІФА. З понеділка по п’ятницю було виявлено 38 нових випадків.

«Кількість виявлених випадків захворюваності на коронавірус вказує, що ситуація складається не дуже добра. Тому не забувайте про необхідність дотримуватися простих правил, які рятують життя. Зберігайте соціальну дистанцію, ретельно мийте руки або оброблюйте їх антисептиком, носіть маски чи респіратори в громадських місцях. Будьте здоровими та бережіть себе!», — зазначила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Тетяна Мартиненко.