У Дніпрі згадували легендарного ректора (Фото)

У Національному центрі аерокосмічної освіти молоді України імені О.М. Макарова відбувся круглий стіл з нагоди 100-річчя з дня народження почесного ректора ДНУ, академіка, видатного вченого-механіка, талановитого педагога, блискучого організатора вищої школи В.І. Моссаковського. Розповідають у Інформаційно-аналітичному агентстві ДНУ ім. О. Гончара.

 

На зустріч зі вшанування пам’яті Володимира Івановича зібралися, насамперед, ті, кому свого часу пощастило працювати разом чи вчитися у цієї великої людини. Усі вони у цей день теплими словами вдячності згадували свого вчителя та колегу, розповідали про найяскравіші епізоди із власного досвіду спілкування із ним.
Зазначимо, що ці уславлені вихованці В. Моссаковського – видатні академіки, вчені у галузі механіки та прикладної математики – сьогодні передають своїм учням його натхненне ставлення до науки і спільної справи.

Дивовижний спеціаліст, учений-механік із беззаперечним міжнародним авторитетом, В.І. Моссаковський, окрім всього, був багатогатогранною особистістю.

«Блискучий енциклопедист, він увесь час займався самоосвітою: глибоко знав історію, володів багатьма іноземними мовами і був закоханий у літературу. А ще дуже любив класичну музику й сам грав на фортепіано (особливо полюбляв Ф. Шопена), активно займався шахами і волейболом, цікавився цирковим мистецтвом (умів жонглювати). Завжди енергійний, він був великим ентузіастом: мав активну життєву позицію й жагу до пізнання всього нового», – пригадує зять Володимира Івановича, завідувач відділом Інституту технічної механіки Національної академії наук та Державного космічного агентства України, доктор технічних наук, професор Володимир Пошивалов.

Ретельний і надзвичайно вимогливий, чесний і прямолінійний, В. Моссаковський водночас був інтелігентним і делікатним керівником, який цінував колег за конкретні справи. Таким був і сам – виключно Людиною справи. А справою його життя, без перебільшення, були улюблена наука (математика) та рідний університет.

«Обіймаючи посаду завідувача кафедри, а потім декана і ректора, Володимир Іванович завжди виявляв себе як ефективного керівника, – підтверджує представник КБ «Південне» випускник фізтеху ДНУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Віктор Перлик. – Принциповий і відповідальний, він завжди виявляв пильну увагу до всіх університетських справ, тож за його правління було доволі мало порушень. Ні в кого навіть думки не було підвести чи обманути Моссаковського, адже бути і працювати поряд із ним було неабияк відповідально. Повірте, у нашому КБ «Південне» й донині залишається дуже багато людей, які знають, люблять і поважають Володимира Івановича».

Додамо, що учасники пам’ятної зустрічі також переглянули документальний фільм, створений творчою групою ІАА «УНІ-прес» ДНУ за сприяння сім’ї Володимира Моссаковського. Можливо, у ньому кожен гдядач побачив для себе щось нове і значуще про свого неординарного колегу.