У Дніпрі змагалися «розумні» машини (Фото)

Конструювання самохідних «розумних» машин та тривимірне моделювання. Такі випробування – для учасників обласного етапу Міжнародних змагань «Робототрафік 2019». На Дніпропетровщині вони проводяться вперше. Повідомляють у прес-службі ДніпроОДА.

До обласного етапу змагань долучилися майже 80 учнів шкіл та ліцеїв Дніпропетровщини – з Дніпра, Кам’янського, Марганця, Нікополя, Покрову, Павлограда, Жовтих Вод та Першотравенська.

«Учасники отримують бали в особистому та командному заліках. Для змагань кожен сконструював власну «розумну» машину. Вона повинна відповідати певним вимогам і виконувати різні задачі – проїжджати по рівній лінії, зупинятись на «червоний» сигнал світлофора», – зазначила директор обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді Людмила Волкова.

Перевірили якість конструювання і практичне використання приладу. Змагання – у шести категоріях – рух машини з дотриманням ПДР, рух з максимальною швидкістю, тестування з правил дорожнього руху, презентація проектів з 3D-моделювання та технічного конструювання пристроїв.

«Вже два роки займаюся системами автоматизації руху. Це дуже перспективно зараз. У майбутньому провідні підприємці роботизують свої склади та магазини. Прагну розвиватися у цій сфері», – сказав учень 11 класу Ліцею інформаційних технологій Михайло Фурсин.

Шість переможців обласного етапу представлять Дніпропетровщину на Всеукраїнському рівні, де зможуть поборотися за участь у Міжнародних змаганнях.